Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Законодавчі зміни у застосуванні РРО (Відеороз`яснення)

January 16, 2017

На сьогодні є законодавчі зміни в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Так, з 1 січня 2017 року розширено коло суб’єктів господарювання, які зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. У це коло потрапили всі торговці технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту. Так, при розрахунках із покупцями такої техніки тепер реєстратори розрахункових операцій повинні будуть застосовувати:
1. Виробники (відзначу, що для них скасовано пільгу, передбачену п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»);
2. Підприємці – платники єдиного податку незалежно від обсягу доходу (навіть якщо він менше 1 мільйона гривень);
3. Фізичні особи, які торгують на ринках за готівку;
4. Торговці при продажу техніки в кіосках, із лотків і розносок.
У Законі України «Про захист прав споживачів» визначено, що розуміється під «технічно складними побутовими товарами». Ними є непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.
І види таких товарів визначатимуть не продавці і навіть не товаровиробники. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО має встановлювати Кабінет Міністрів України.
Наразі такий перелік вже існує і затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 р. № 506.

У ньому зазначені:

 • апаратура радіоелектронна побутова;
 • машини та прилади електропобутові;
 • машини та прилади для механізації робіт у побуті;
 • побутові прилади електронної техніки, у тому числі обчислювальна техніка;
 • засоби зв'язку;
 • прилади складної  механіки, у тому числі годинники та секундоміри;
 • музичні інструменти, у тому числі електромузичні;
 • складні комплектуючі вироби, на які видається окрема гарантія;
 • транспортні засоби і номерні агрегати;
 • товари медичного призначення;
 • товари для заняття фізичною культурою, спортом і туризмом;
 • зброя спортивна вогнепальна,  газова, пневмогазова, пружинна, пневматична;
 • засоби вимірювальної техніки побутового призначення.

Але чи залишиться він у такому вигляді, чи буде його розширено, залежить від рішення Уряду. Саме Кабінету Міністрів доручено в термін до 31.03.2017 року розробити новий перелік.
Ще одна зміна стосується тих суб’єктів господарювання, які торгують пальним. Вони повинні забезпечити попереднє програмування його найменування, із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з класифікатором УКТ ЗЕД.
Також відзначу, що з 4 січня 2017 року гранична сума розрахунків готівкою за участю фізичних осіб зменшується зі 150 тис. грн до 50 тис. грн.
Так передбачено граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50 тис. грн, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. грн.
Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50 тис. грн, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки.
Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.
Водночас гранична сума розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Zakonodatelnye-izmeneniya-v-primenenii-RRO-Videorazyasnenie.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!