Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Закон про посилення відповідальності за перешкоджання журналістській проф діяльності вступив в силу

March 3, 2016

Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)" набув чинності.
Документ був опублікований у виданні "Голос України". Він вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування.
Відповідно до закону, передбачається встановлення кримінальної відповідальності за такі дії, як "незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими журналіст користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю".
У документі зазначається, що незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю, незаконну відмову в доступі журналіста до інформації, незаконна заборона на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб, критики суб'єкта владних повноважень, а так само будь-яка інша умисне перешкоджання здійсненню журналістом законній професійній діяльності караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.
Крім того, вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов'язків або переслідування журналіста у зв'язку з його законною професійною діяльністю караються штрафом до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.
При цьому такі дії, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, караються штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 1630 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)". За відповідне рішення проголосували 240 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Zakon-ob-usilenii-otvetstvennosti-za-prepyatstvovanie-zhurnalistskoj-profdeyatelnosti-vstupil-v-silu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!