Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Закон про реструктуризацію кредитів юросіб вже в дії

October 20, 2016

19 жовтня набув чинності Закон від 14.06.16 р № 1414-VIII «Про фінансової реструктуризації». Документ визначає умови і порядок проведення процедури добровільної фінансової реструктуризації боржника.

Встановлено, що фінансова реструктуризація здійснюється з метою:
- сприяння відновленню госпдіяльності боржників, що перебувають в критичному фінансовому стані, шляхом реструктуризації їх грошових зобов'язань та/або їх госпдіяльності;
- підтримки стабільності фінансової системи;
- забезпечення доступу боржників до фінансування для відновлення їх госпдіяльності.
Процедура застосовується до реструктуризації госпдіяльності і активів боржника, в тому числі, розташованих за межами території України, і до грошовим зобов'язанням боржника, включаючи так, що виникло на підставі договорів, регульованих іноземним законодавством.
Визначена інституційна роль наглядової ради і секретаріату як спеціальних органів, що створюються для організації та проведення процедури фінансової реструктуризації та регламентують процес вирішення спорів в арбітражі.
Для підвищення ефективності розгляду спорів, що виникають під час процедури фінансової реструктуризації, передбачено особливий порядок вирішення спорів в арбітражі, а саме - створення арбітражного комітету, який буде призначати арбітрів зі списку, затвердженого наглядовою радою. Спори будуть вирішуватися відповідними арбітрами. Арбітражний процес буде регулюватися спеціальним арбітражного регламенту.
Відповідно до Закону, боржник має право ініціювати проведення процедури фінансової реструктуризації шляхом подання письмової заяви про реструктуризацію в секретаріат при відсутності щодо нього порушеного провадження у справі про банкрутство або відсутності здійснення санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство.
У разі якщо на дату початку процедури фінансової реструктуризації в господарський суд подано заяву про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, залучений кредитор або боржник має право до прийняття судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство подати клопотання про призупинення процедури банкрутства.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Zakon-o-restrukturizacii-kreditov-yurlic-uzhe-v-dejstvii.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!