Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Закон про держслужбу: як зміняться чиновники і робота міністерств

December 14, 2015

Закон вступить в дію з 1 травня 2016 року.

Документ встиг стати скандальним після того, як на засіданні Національної ради реформ, яке пройшло 18 вересня, було запропоновано відкликати цей законопроект і розробити новий. Таке рішення викликало обурення ряду експертів і деяких співробітників Адміністрації президента, оскільки над документом довго працювали європейські експерти та науковці, а також він був схвалений SIGMA.

Документ передбачає чітке розмежування посад державної служби від інших посад – політичних, патронатних, обслуговуючих. Посади будуть ділитися на три категорії і дев’ять рангів (зараз 7 і 15 відповідно – ред.), А кандидати будуть призначатися виключно через конкурсну процедуру.

Дія закону не поширюється на президента, главу адміністрації президента, його заступників, членів Кабміну, заступників міністрів, глав і членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення, Антимонопольного комітету, Нацагентства з питань запобігання корупції, Центрвиборчкому, секретаря РНБО, народних депутатів, службовців Нацбанку, депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, військовослужбовців, правоохоронців і працівників патронатних служб.

Мінімальна зарплата держслужбовців буде поступово підвищуватися і наблизиться до розміру двох мінімальних зарплат. Так, мінімальний розмір посадового окладу 9-ї групи становить:

    з 1 січня  2017 – 1,25 розміру мінімальної зарплати;

    з  1 січня 2018 – 1,5 розміру мінімальної заробітної плати;

    з 1 липня 2018 – 1,75 розміру мінімалки.

При цьому мінімальний розмір окладу чиновника з першої групи не повинен бути більше 7 окладів держслужбовця 9-ї групи.

Крім цього, джерелом формування фонду оплати праці держслужбовців є державний бюджет, а також кошти, які надходять до держбюджету в рамках програм ЄС, міжнародних фінансових організацій, донорських установ і урядів іноземних держав.

Також у законопроекті передбачено заборону на спільну роботу родичів: не допускатимуться на держслужбу особи, які будуть безпосередньо підпорядковані близькій особі або якому будуть підлеглі близькі особи. Крім того, новий закон обмежує партійну діяльність держслужбовців – їм не можна бути в керівних органах партій, а членам категорії “А” і зовсім перебувати в партії.

Також закон передбачає введення нової посади – державного секретаря. Вони будуть призначатися Кабміном за поданням Комісії з питань вищого корпусу держслужби для кожного міністерства. Держсекретарі будуть контролювати роботу міністерства, призначати і звільняти держслужбовців і працівників апарату міністерств, а також керівників підприємств, які належать до сфери управління міністерства.

Протягом шести місяців повинен бути проведений конкурс на держсекретарів і їх заступників.

32703

   Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Zakon-pro-derzhsluzhbu-yak-zminyatsya-chinovniki-i-robota-ministerstv-12086

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!