Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Виплата негрошового доходу: що у ф. № 1ДФ?

11 квітня 2016 р.

У листі ДФС від 04.04.16 р. № 7309/6/99-95-42-02-16 податківці надали роз’яснення щодо відображення у графах 3а та 3 ф. № 1ДФ сум доходів, до яких застосовується коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ, а саме з урахуванням «натурального» коефіцієнту чи без нього.
У графі 3а "Сума нарахованого доходу" ф. № 1ДФ відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізособі відповідно до ознаки доходу. Якщо дохід нараховано - він обов’язково має відображатися у графі 3а незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.
Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, суми ПСП (за наявності) та військового збору (у періоді його справляння).
У графі 3 "Сума виплаченого доходу" ф. № 1ДФ відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.
Згідно з п. 164.5 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою К = 100 : (100 - Сп), де К - коефіцієнт; Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
У 2016 році ставка податку 18% (тобто, коефіцієнт 1,21951).
Враховуючи, що коефіцієнт, передбачений п. 164.5 ПКУ, застосовується для визначення бази оподаткування, тому у разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі, суми нарахованого доходу у графах 3а "Сума нарахованого доходу" та 3 "Сума виплаченого доходу" ф. № 1ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнту.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Vyplata-nedenezhnogo-doxoda-chto-v-f---1DF.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!