Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Видача працівникам вживаного спецодягу: допускається чи ні?

22 серпня 2016 р.

Чи допускається видача працівникам спеціального одягу, що уже був у користуванні, і чи не суперечить це вимогам чинних санітарно-гігієнічних правил? Якщо така видача спецодягу допускається, то яким нормативно-правовим актом це передбачено? 

 Пунктом 4.5 Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, яке затверджено наказом Держгірпромнагляду 24.03.2008 р. № 53 та зареєстровано у Міністерстві юстиції України 21 травня 2008 р. за № 446/15137, передбачено, що засоби індивідуального захисту що були в користуванні, видаються іншим працівникам тільки після відновлення їх придатності (за визначеними інструкціями з їх експлуатації процедурами щодо ремонту та заміни деталей ) і в належному гігієнічному стані. Строк використання таких засобів залежно від їх зношеності встановлюється роботодавцем за погодженням з профспілковою організацією підприємства (уповноваженою найманими працівниками особою з питань охорони праці за відсутності профспілок), що має бути обумовлено у колективному договорі. Слід враховувати характер небезпеки, тривалість перебування працівника під її дією, характеристика робочого місця. 

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Vydacha-rabotnikam-bu-specodezhdy-dopuskaetsya-ili-net

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!