Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Запроваджено екстериторіальність погодження проектів землеустрою

September 2, 2016

Уряд закрив можливості отримання неправомірної вигоди посадовцями при затвердженні землевпорядної документації. Для усунення корупційних ризиків територіальний орган Госгеокадастру, який погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, буде обиратися за випадковим принципом за допомогою програми електронного документообігу відомства.
Відповідна постанова «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Госавної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» була прийнята на засіданні Кабінету Міністрів України 31 серпня.
Визначення територіального органу Госгеокадастру, який здійснюватиме погодження проекту землеустрою, за рендомним принципом дозволить уникнути особистого контакту між розробником проекту землеустрою та органом, який здійснює його погодження.
Також буде впроваджений функціонал для перевірки стадії погодження проекту землеустрою за допомогою офіційного веб-сайту Госгеокадастру за реєстраційними атрибутами, зазначеними на копії опису.
Окрім потужного антикорупційного ефекту, реформа сприятиме і підвищенню рівня кваліфікації спеціалістів. Передбачено, що погодження проектів землеустрою здійснюватиметься виключно тими працівниками територіальних органів Госгеокадастру, які відповідатимуть критеріям, встановленим статтею 23 Закону України «Про Госавну експертизу землевпорядної документації», здадуть кваліфікаційний іспит у Госгеокадастрі та будуть визначені експертами Госавної експертизи.
Також Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про реформування територіальних органів Госавної служби з питань геодезії, картографії та кадастру», якою оптимізовано структуру Госгеокадастру. Згідно з нею, територіальні органи Госгеокадастру в районах (містах) будуть реорганізовані в структурні підрозділи головних управлінь Госгеокадастру в областях та ліквідуються як юридичні особи публічного права.
Ця модель реформування дасть можливість забезпечити більш ефективний контроль за кадровою, юридичною та бухгалтерською службою шляхом централізації таких посад на рівні головних управлінь Госгеокадастру в областях. З іншого боку, за рахунок вивільнення штатних одиниць буде збільшено кадровий ресурс для надання адміністративних послуг (зокрема, Госавних кадастрових реєстраторів, спеціалістів з ринку та оцінки земель, спеціалістів у сфері землеустрою та охорони земель). Це дозволить покращити рівень сервісу для громадян, а також підвищить загальну керованість структурою.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Vvedena-eksterritorialnost-soglasovaniya-proektov-zemleustrojstva.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!