Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ВСУ висловився щодо депозитного договору

March 17, 2016

Постановою по справі № 6-2861цс15 від 02.03.2016 року Верховний Суд висловив правову позицію про стягнення відсотків за договором банківського вкладу.
Закінчення дії депозитного договору в разі невиконання зобов'язань не припиняє зобов'язальних правовідносин, а трансформує їх у охоронні, що передбачають обов'язок відшкодувати завдані збитки, встановлені договором або законом.
Апеляційний суд, з висновками якого погодилися і в касаційній інстанції, частково задовольнивши позов, неправильно застосував положення ч.1 ст.1058 і ст.1061 Цивільного кодексу в спірних правовідносинах і дійшов помилкового висновку про те, що після закінчення терміну дії договору і в випадку неналежного виконання його умов з банку на користь вкладника підлягають стягненню відсотки за користування вкладом по процентній ставці, передбаченої цим договором, не врахувавши, що договором не визначений розмір ставки відсотків за користування вкладом в разі закінчення його дії. ВС зазначив, що суд безпідставно застосував ст.1070 ЦК і не з'ясував, який розмір відсотків зазвичай сплачується банком за вкладом на вимогу.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/VSU-vyskazalsya-otnositelno-depozitnogo-dogovora.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!