Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ВСУ зробив висновок, що борги в інвалюті не індексуються на підставі ст. 625 ЦКУ

August 25, 2016

Позивач просив суд стягнути з відповідача борг із урахуванням  3% річних та індексу інфляції (ст. 625 ЦК України) на підставі двох боргових розписок, за якими борг не було повернуто вчасно. Боргове зобов‘язання у одній розписці було визначено у доларах США. Суди першої, апеляційної та касаційної інстанції погодились з позивачем і стягнули з відповідача основний борг та індекс інфляції та 3  % річних застосовуючи ст. 625 ЦК України.
ВСУ прийняв заяву про перегляд  і прийшов до висновку, що офіційний індекс інфляції це знецінення – зниження купівельної спроможності грошової одиниці України - гривні, а не іноземної валюти, тому долар США у борговому зобов‘язанні індексації не підлягає. Відповідачем у справу був наданий власний розрахунок боргу, за яким індекс інфляції на борг у доларах США не нараховувався і ВСУ прийняв цей розрахунок як доказ.  Не часто таке буває у практиці, проте ВСУ не відправив справу на новий розгляд, а змінив рішення судів трьох нижчих інстанцій і зменшив розмір стягуваної суми боргу.

Докладніше дивись за посиланням: http://protokol.com.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/VSU-sdelal-vyvod-chto-dolgi-v-invalyute-ne-indeksiruyutsya-v-sootvetstvii-so-st-625-GKU

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!