Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Набрали чинності зміни до Ліцензійних умов провадження діяльності з управління активами

February 22, 2016

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку доводить до відома учасників ринку, що з 19 лютого 2016 року, після офіційного опублікування в «Офіційному віснику України», набрало чинності рішення регулятора від 12 січня 2016 року №11 «Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами)».
Зміни внесені у зв’язку з необхідністю приведення Ліцензійних умов щодо провадження діяльності з управління активами у відповідність до вимог Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 2 березня 2015 року № 222-VIIІ.
Документ частково зменшить навантаження при провадженні професійної діяльності з управління активами. Зокрема, зміна місцезнаходження та відкриття нового відокремленого підрозділу ліцензіата відтепер не потребуватимуть додаткових дозвільних процедур.
В той же час змінами до Ліцензійних умов підвищено вимоги щодо розкриття річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності разом з аудиторським висновком. Ліцензіат відтепер має забезпечувати цілодобовий доступ до такої інформації, а термін її перебування на веб-сайті з дати оприлюднення збільшено до 5 років.
До того ж змінами розширено підстави для анулювання ліцензії. Ліцензія відтепер також може бути анульована, по-перше, на підставі акту про документальне підтвердження встановлення факту контролю (вирішального впливу) за діяльністю ліцензіата осіб інших держав, що здійснюють збройну агресію проти України, а по-друге, на підставі акту про невиконання розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов.
«Одна з важливих новацій – ми підвищили вимоги до розкриття структури власності заявника, а також критерії її прозорості. Зокрема, заявник має надати Комісії таку інформацію, щоб ми мали змогу визначити всіх осіб, які мають істотну участь у професійному учаснику, у тому числі відносини контролю між ними. Якщо ми не матимемо змоги визначити всіх власників істотної участі у профучаснику та встановити конструкції щодо взаємного контролю однієї особи над іншою, ми вважатимемо таку структуру власності непрозорою», – зазначив член Комісії Олександр Панченко.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Vstupili-v-silu-izmeneniya-v-Licenzionnye-usloviya-osushhestvleniya-deyatelnosti-po-upravleniyu-aktivami.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!