Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Набув чинності Закон про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку

July 6, 2016

Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон від 14.06.16 р. № 1413-VIII "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".
Зокрема, уточнено, що у разі якщо протягом одного року з дня набрання чинності Законом "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У разі якщо місцевою радою або її виконавчим органом відповідно до законодавства прийнято рішення про делегування іншому органу - суб'єкту владних повноважень функцій із здійснення управління об'єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг, управитель призначається на конкурсних засадах таким органом.
У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.
У період від оголошення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку до моменту визначення переможців конкурсу і укладення договорів про надання послуг з управління багатоквартирним будинком послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій продовжують надавати у відповідних багатоквартирних будинках виконавці таких послуг, які надавали відповідні послуги до початку проведення конкурсу.
Також передбачено, що співвласники багатоквартирних будинків, утримання яких до дня набрання чинності Законом "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" здійснювали житлово-будівельні (житлові) кооперативи, продовжують відшкодовувати витрати на утримання відповідних будинків і споруд та прибудинкових територій таким кооперативам до моменту створення в багатоквартирному будинку об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (у тому числі шляхом реорганізації кооперативу) або прийняття співвласниками рішення про форму управління багатоквартирним будинком.
Закон набирає чинності з 6 липня 2016 року у зв'язку з його опублікуванням у газеті "Голос України" від 05.07.16 р. № 122-123.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Vstupil-v-silu-Zakon-ob-osobennostyax-osushhestvleniya-prava-sobstvennosti-v-mnogokvartirnom-dome.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!