Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

ВР узгодила низку питань щодо документів, які посвідчують особу

January 29, 2016

Сьогодні парламент погодив питання документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. Міграційна служба неодноразово відзначала, що прийняття цього документу дозволить замінити паспорти громадян України старого зразка на нові у формі ID-картки.
Відповідний законопроект №3224 сьогодні було прийнято за основу. 
Проект передбачає наступне:
- розширити перелік заявників з метою забезпечення рівних прав громадян України та іноземців та осіб без громадянства, які мають право на постійне чи тимчасове проживання в Україні;
- розмежування видів документів із імплантованим безконтактним електронним носієм та без нього;
- запровадження обов’язку оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку;
- запровадження посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту і проїзного документу особи, якій надано додатковий захист, а також картки трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, та підтверджує законні підстави для проживання в Україні.
Змінами також передбачається, що до Єдиного державного демографічного реєстру вноситься додаткова змінна інформація про особу, а саме - про місце проживання або перебування особи, про народження дітей, про шлюб і розірвання шлюбу, про зміну імені.
Окремо визначено,що до Реєстру вносять відцифровані відбитки пальців рук особи - у разі оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта, службового паспорта, посвідчення особи моряка / члена екіпажу / особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідки на постійне проживання / тимчасове проживання, посвідчення біженця, проїзного документа біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзного документа особи, якій надано додатковий захист, картки трудового мігранта. За згодою особи такі відбитки вносяться у разі оформлення паспорта громадянина України.
Паспорт громадянина України відповідно до проекту оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, — на 10 років. Паспорт громадянина України містить написи українською та англійською мовами.
До безконтактного електронного носія, що міститься  у паспорті громадянина України, який досягнув вісімнадцятирічного віку, вносяться засоби електронного цифрового підпису.
Кожен громадянин України не може мати більше двох паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/VR-uzgodila-nizku-pitan-shhodo-dokumentiv-yaki-posvidchuyut-osobu-13144.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!