Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Можливий перерахунок пенсії, з урахуванням заробітку за 60 календарних місяців підряд

April 27, 2016

За бажанням пенсіонера - у разі доцільності - обчислення пенсії може здійснюватись у тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд. Така можливість передбачена Законом України “Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії, який, як відомо, 15 квітня 2016 року набув чинності.
Як роз’яснили в Департаменті пенсійного забезпечення Мінсоцполітики, відповідно до внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.
Отже, починаючи з 15 квітня, за бажанням пенсіонера - у разі доцільності - обчислення пенсії може здійснюватись у тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30 червня 2000 року – за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.
Положення цього Закону поширюються також на осіб, яким пенсії призначені (перераховані) у період з 1 січня 2016 року до дня набрання чинності цим Законом.
Тобто особи, яким пенсії призначені до дня набрання чинності  Законом України  “Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, за бажанням можуть звернутися до управлінь  Пенсійного фонду України за перерахунком пенсії із урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу.
Перерахунок призначеної пенсії буде проведений на підставі поданих заяв з урахуванням термінів, визначених статтею 45 Закону, які передбачають, зокрема:

  • у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано до 15 числа включно,
  • з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано після 15 числа.

При цьому перерахунок із урахуванням заробітної плати за 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року проводиться не раніше дати набрання чинності Законом України  “Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, тобто з 15 квітня 2016 року.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Vozmozhen-pereraschet-pensii-s-uchetom-zarabotka-za-60-kalendarnyx-mesyacev-podryad.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!