Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Відшкодування з ПДВ за авансами, сплаченими за фактично отриманий товар

December 1, 2017

ДФС у листі від 10.10.17 р. № 3447/4/99-99-14-02-02-13 нагадала, що сума податку, яка підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (п. 200.1 ПК).
Згідно з п. 200.4 ПК бюджетному відшкодуванню підлягає, зокрема, частина від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до держбюджету.
Пунктом 198.2 ПК визначено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбувалася раніше, а саме дата списання коштів із банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг.
Наведені законодавчі норми пов'язують виникнення права платника на податковий кредит із датою здійснення першої події, якою може виступати і факт перерахування авансу контрагенту за майбутнє постачання.
Пункт 200.4 ПК надає право платнику податку на включення суми ПДВ до розрахунку бюджетного відшкодування за умови фактичної сплати ПДВ отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до держбюджету.
Таким чином, в основу розрахунку суми бюджетного відшкодування покладено єдиний принцип: проведення грошових розрахунків із постачальниками за придбані товари/послуги, а якщо постачальник – нерезидент, то з бюджетом (у частині ПДВ).
Водночас слід ураховувати також послідовність виконання (завершення) господарських операцій, перерахування коштів постачальнику та адекватне виконання ним відповідних постачань по факту, так як на практиці встановлювались випадки відсутності (несвоєчасності) постачань від контрагентів. Це впливає на формування сум бюджетного відшкодування як різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом у відповідному звітному (податковому) періоді та потребує додаткового дослідження достовірності та повноти здійснених постачань у рахунок попередньої оплати.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Vozmeshhenie-NDS-po-avansam-uplachennyx-za-fakticheski-poluchennyj-tovar

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!