Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Військовий збір з винагород військовослужбовців: коли можна не утримувати?

24 березня 2016 р.

Лист ДФС від 14.03.16 р. № 5513/6/99-99-17-03-03-15
ДФС розглянула лист щодо оподаткування військовим збором винагород військовослужбовців згідно з постановами КМУ від 31.01.2015 № 24 «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій» (далі - Постанова № 24) та від 20.01 .2016 № 18 «Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських» (далі - Постанова № 18).
Об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 разд.ХХ ПК), зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються доходи, визначені пп. 164.2.1 - 164.2.20 ПК, крім зазначених у ст. 165.
Пунктом 1.7 п. 161 підрозд.10 розд. XX Кодексу передбачено, що звільняються від оподаткування збором доходи, які згідно з розд. IV ПК не включаються до загального оподатковуваного доходу фізосіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у пп. 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 ПК.
Крім того, тимчасово, на період проведення АТО, не підлягають обкладенню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення співробітників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Нацгвардії України, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців , працівників МВС, Управління держохорони України, держслужби спецзв'язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в АТО.
Порядок підтвердження статусу зазначених осіб з метою застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається постановою КМУ від 30.12.2015 № 1161.
Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII та п. 1 постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 № 1294 (далі - Постанова № 1294) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям, зокрема, грошове забезпечення. До його складу входять посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується, зокрема, Міноборони України (п. 2 Постанови № 1294).
Згідно з Постановою № 24, яка діяла з 03.02.2015 по 21.01.2016, в період або під час проведення АТО, зокрема, військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, за безпосередню участь у військових конфліктах або АТО, інших заходах в умовах особливого періоду виплачувалася винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення.
З 21.01.2016 набрала чинності Постанова № 18, згідно з якою в період або під час проведення АТО, зокрема, військовослужбовцям Збройних Сил за безпосередню участь у військових конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода в розмірах, визначених керівниками відповідних держорганів за погодженням з Мінфіном та Мінсоцполітики, в межах бюджетних призначень.
Таким чином, звільняється від обкладення військовим збором грошове забезпечення, яке виплачується військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних Сил України відповідно до Постанови № 1294, у разі підтвердження статусу осіб, які беруть безпосередню участь в АТО.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Voennyj-sbor-s-voznagrazhdenij-voennosluzhashhix-kogda-mozhno-ne-uderzhiva.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!