Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

До уваги платників ПДВ – сільськогосподарських товаровиробників!

March 29, 2016

Головне управління ДФС в Дніпропетровській області інформує.

Державної фіскальної службою України надано роз'яснення щодо особливостей визначення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість (далі — ПДВ) сільськогосподарським товаровиробником у разі експорту сільськогосподарської продукції власного виробництва.
Згідно з пунктом 209.6 статті 209 Податкового кодексу України із внесеними змінами та доповненнями (далі — далі Кодекс) сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є поставка вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 % вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.
При вивезенні сільськогосподарських товарів у митному режимі експорту сільськогосподарське підприємство — виробник таких товарів/послуг має право на бюджетне відшкодування ПДВ, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включається до складу виробничих факторів. Таке відшкодування здійснюється в загальному порядку (пункт 209.4 статті 209 розділу Кодексу), тобто згідно зі статтею 200 Кодексу.
У пункті 5 розділу i Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.16 р. № 21 (далі — Порядок № 21), зазначено, що платники податку, які згідно зі статтею 209 розділу v Кодексу застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110 подають податкову декларацію з відміткою «0121»/"0122"/"0123" (далі — декларація 0121 — 0123), яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До податкової декларації 0121 — 0123 включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого указаною статтею.
Відповідно до пункту 5 розділу V Порядку №21 рядок 14 призначений для перенесення з декларацій 0121 — 0123 до декларації 0110 сум податкового кредиту, сформованого в попередніх звітних періодах у зв'язку з придбанням товарів/послуг, у випадках, коли такі товари/послуги використані в поточному звітному періоді в операціях з експорту сільськогосподарської продукції.
Сума ПДВ у рядку 14 декларацій 0121 — 0123 відображається згідно з бухгалтерською довідкою, в якій така сума розраховується виходячи із фактично сплаченої (нарахованої) суми ПДВ постачальникам товарів/послуг, вартість яких була включена до складу виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит по сільськогосподарських товарах (супутніх послугах), вивезених за межі митної території України у митному режимі експорту.
Бухгалтерська довідка повинна бути складена згідно з податковими накладними, митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 розділу Кодексу, які є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, та містити вичерпний їх перелік.
В податковій звітності, яка подавалася за звітні періоди по грудень 2015 року, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 23.09.14 р. № 966, таке перенесення відображалося у рядку 16.3 декларації 0110.
Отже, операції по експорту сільськогосподарським підприємством — суб'єктом спеціального режиму оподаткування власне вироблених сільськогосподарських товарів оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою та відображаються в декларації 0121 — 0123 за умови підтвердження такого вивезення товарів за межі митної території України (експортування) належно оформленою митною декларацією.
При цьому суми ПДВ, які були сплачені суб'єктом спеціального режиму оподаткування постачальникам при придбанні товарів/послуг, що брали участь у виробництві експортованої сільськогосподарської продукції і включені до складу податкового кредиту, за рішенням платника можуть бути перенесені з декларації 0121 до декларації 0110 шляхом відображення у рядку 14 декларації 0121 зі знаком "-" у рядку 14 декларації 0110 зі знаком "+".
Суми податку, перенесені до рядка 14 декларації 0110, можуть брати участь в обчисленні суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню у загальновстановленому порядку, визначеному статтею 200 Кодексу.

Джерело: http://uteka.ua/uapublication/Vnimaniyu-platelshhikov-NDS-%E2%80%93-selskoxozyajstvennyx-tovaroproizvoditelej.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!