Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Власники неплатоспроможних банків повинні будуть виплатити депозити вкладникам

July 29, 2016

Апеляційний суд Києва, розглядаючи справу №761/3002/15-ц, постановив, що власник VAB Банку Олег Бахматюк повинен повернути вкладнику суму депозиту, що перевищує 200 тис. грн., які людина отримала у вигляді компенсації від Фонду гарантування вкладів. Вкладник розміщував в VAB Банку депозит в розмірі 51,2 тис. євро за 9,5% річних.
Таким чином, це створює прецедент для інших вкладників, чиї депозити згинули під уламками банків.
 Апеляційний суд Києва ухвалив законне і обґрунтоване рішення про стягнення збитків, пов'язаних з неповерненням суми, що перевищує виплачену Фондом гарантування вкладів, безпосередньо з власників істотної участі в банку. А саме з Олега Бахматюка і компанії «Квікком Лімітед». Дана норма прямо передбачена в ст. 58 закону «Про банки і банківську діяльність». При цьому безпосередньо вина власників істотної участі вказана в постанові Нацбанку, якою банк був віднесений до категорії неплатоспроможних. Таким чином акціонери банків причетні до їх банкрутства зобов'язані відшкодовувати вкладникам збитки в розмірі суми, що перевищує суму повернуту Фондом гарантування вкладів. Варто відзначити, що це можуть зробити не тільки фізичні, але і юридичні особи.
Рішення Київського суду може бути оскаржене в судах вищої інстанції. Проте юристи запевняють, що був створений потужний прецедент, яким потерпілим вкладникам варто скористатися.
До сих пір суди найчастіше навіть не брали від вкладників позовні заяви, в яких йшлося про стягнення шкоди безпосередньо з акціонерів неплатоспроможних банків. Тих, хто втратив в таких фінустановах більше 200 тис. грн. відправляли до Фонду гарантування вкладів фізосіб, в загальну чергу кредиторів - чекати поки ФГВФО розпродасть залишки від банку-банкрута і розділить між постраждалими отримані кошти.
Але після рішення Апеляційного суду Києва рекомендуємо вкладникам намагатися подавати позови і відстоювати свої права. Навіть незважаючи на те, ст. 58 банківського закону, на якій побудовано столична справа, досить складно довести - потрібно переконати суд в тому, що дії або бездіяльність акціонерів привели банк до неплатоспроможності. Але намагатися відсуджувати депозити у акціонерів варто.
Значно вищі шанси на стягнення грошей з акціонерів будуть після того, як відповідні постанови з'являться від Вищого спеціалізованого суду, і головне - від Верховного суду України. Українські суди дотримуються правових позицій, які видає ВСУ.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Vladelcy-neplatezhesposobnyx-bankov-dolzhny-budut-vyplatit-depozity-vkladchikam

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!