Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Верховний суд заступився за ошуканих українських вкладників

February 19, 2016

Розглядаючи справу № 6-1045цс15, ВСУ зобов'язав банки повертати людям вкладення, викрадені нечистого на руку фінансистами.
Мова про випадки, кількість яких почала зростати ще в 2014 році і до цих пір не скорочується, причому найчастіше все відбувається за одним і тим же сценарієм. Людина приносить гроші на депозит, з ним підписують договір, а після з'ясовується, що начальник відділення не вніс його гроші в касу, а привласнив їх собі - нерідко привласнювали заощадження не одну людину, а кількох або навіть сотні.
А далі все просто: нечистий на руку фінансист вдаряється в бігу, а вкладник оббиває пороги центрального апарату банку з вимогою повернути кошти. Де, на жаль, йому нерідко відмовляють, наголошуючи на те, що вклад не заведений в систему і міг і не існувати. Однак тепер ВСУ зобов'язав повертати людям гроші при наданні підтверджуючих документів.
Потрібен стандартний список документів, тому юристи рекомендують особливо ретельно зберігати кожен папір. Адже гроші викрадають не тільки в проблемних банках, але навіть у вельми респектабельних. І ніколи не вгадаєш, хто перед тобою - добропорядний банкір або майбутній злочинець.
Передаючи гроші в банк, необхідно ретельно перевірити сам договір, щоб він був підписаний сторонами на всіх сторінках, додаткові угоди до нього, меморіальний ордер, ощадну книжку, квитанції з каси про внесення грошових коштів. Спектр документів може бути і невеликий, але одним документом доводити внесення суми не вийти.
Причому, важливо мати банківську квитанцію не тільки про внесення первинного внеску, але ще і інші касові ордери про його поповненні, якщо мова йде про поповнювати депозит.

Простий приклад: у людини є депозит в сумі 1 000 доларів. Він вирішує збільшити його суму ще на 1000 доларів, але при цьому банк не підписує з ним додаткової угоди про збільшення суми депозитного договору. З високою часткою ймовірності, суд відмовить вкладнику по стягнення суми вкладу з відсотками виходячи з вкладу 2000 доларів. Так як доказів укладення договору на 2000 доларів немає. Є тільки на 1000 доларів. Це не означає, що залишок неможливо стягнути з банку, але тоді це буде вже не стягнення вкладу, а інші правові підстави.
До речі, щоб не стати жертвою банкіра-ошуканця, рекомендується частіше цікавитися станом свого рахунку і брати виписки по операціях з рахунком. А також активніше відвідувати інтернет-форми вкладників і збирати свіжі історії про своє фінустанові. "Ще не« вестися "на VIP тарифи і особи умови. Дуже часто це лише привід шахраїв заслужити довіру і домогтися передачі грошей.
Після вищезгаданої постанови ВСУ при повному пакеті документів, який підтверджує наявність депозиту, банк не має права зволікати з виплатою вкладу. І нарікати на результати кримінального розслідування, як він часто робив в останні роки. Керівництво банку відкрито говорило, що поверне людині кошти лише після упіймання правоохоронцями свого колишнього співробітника.
При наявності вищезазначених документів, банк повинен повернути гроші вкладнику, не чекаючи результатів розслідування кримінального провадження. У разі винесення обвинувального вироку судом проти крадія співробітника, банк може відшкодувати збитки в рамках цивільного позову в кримінальному провадженні.
Єдина можливість для банку затягнути процедуру виплати - це провести експертизу. Перевірити справжність самого депозитного договору і квитанцій: починаючи від підписів відповідальних співробітників, які підписували його з боку фінустанови, до печатки, якою засвідчено документ. Тобто в деяких випадках вкладнику все-таки доведеться сподівається на прихильність суддів.
На щастя, суди в більшості випадків стають на бік вкладників і зобов'язують банки повернути кошти. Хоча бувають і випадки відмов у задоволенні позовів, обґрунтовані ненаданням вкладниками необхідних для прийняття позитивного рішення суду доказів - договору, меморіального ордера або касового чека.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Verxovnij-sud-zastupivsya-za-oshukanix-ukrainskix-vkladnikiv-13728.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!