Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Верховний Суд зробив висновок про нарахування відсотків за простроченим депозиту

May 10, 2016

Верховний Суд України дійшов висновку, що закінчення терміну дії депозитного договору в разі невиконання зобов'язань не припиняє зобов'язальних правовідносин, а трансформує їх у охоронні, що містять обов'язок відшкодувати завдані збитки, встановлені договором або законом. Про це йдеться в Постанові Судової палати в цивільних справах ВСУ від 02.03.16 р. № 6-2861цс15.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 1070 Цивільного Кодексу (ЦК) відсотки за користування грошовими коштами, що знаходяться на рахунку клієнта, сплачуються банком у розмірі, встановленому договором, а якщо відповідні умови не встановлені договором, то в розмірі, що звичайно сплачується банком за вкладом на вимогу.
Договір банківського вкладу не містить певного розміру процентної ставки за користування грошового вкладу в разі неналежного виконання зобов'язань за цим договором після закінчення терміну його дії.
Така правова позиція членів палати Верховного Суду обґрунтована тим, що в справі, що розглядається суд апеляційної інстанції, з висновками якого погодився і суд касаційної інстанції, частково задовольнивши позов, положення ч. 1 ст. 1058 та ст. 1061 ЦК в спірних правовідносинах застосував неправильно і прийшов до помилкового висновку про те, що після закінчення терміну дії договору і в разі неналежного виконання його умов з банку на користь вкладника підлягають стягненню відсотки за користування грошовими внеском по процентній ставці, передбаченої цим договором, не врахувавши, що договором не визначений розмір ставки відсотків за користування вкладом в разі закінчення терміну його дії. Суд безпідставно не застосував норму ст. 1070 ДК і не з'ясував, який розмір відсотків звичайно сплачується банком за вкладом на вимогу.
З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Verxovnyj-Sud-sdelal-zaklyuchenie-o-nachislenii-procentov-po-prosrochennomu-depozitu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!