Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Верховний Суд зробив висновок про визнання торгів недійсними

June 6, 2016

Верховний Суд прийшов до висновку, що, згідно з ч. 1 ст. 215 Цивільного кодексу, підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною вимог, встановлених частинами 1-3 і 6 ст. 203 цього Кодексу.
З огляду на те, що відчуження майна з публічних торгів відноситься до угод купівлі-продажу, така угода може бути визнано недійсним у судовому порядку на підставах, встановлених ч. 1 ст. 215 зазначеного Кодексу.
Про це йдеться в Постанові Судової палати у цивільних справах Верховного Суду від 13 квітня 2016 року № 6-2988цс15.
Так, нерухоме майно передається на реалізацію з прилюдних торгів за ціною і в порядку, передбаченому Законом «Про виконавче провадження». При цьому умови, процедура підготовки та порядок проведення торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, розрахунків за придбане майно та оформлення результатів торгів визначено Тимчасовим положенням.
За змістом п. 3.11 Тимчасового положення (в редакції, чинній на момент проведення оспорюваних прилюдних торгів - серпень 2013 року) спеціалізована організація письмово повідомляє державного виконавця, стягувача та боржника про дату, час, місце проведення прилюдних торгів, а також стартову ціну реалізації майна.
Отже, розглядаючи питання про дотримання при проведенні торгів п. 3.11 Тимчасового положення, суди повинні встановити, чи було письмово повідомлено, зокрема, боржника про дату, час, місце проведення прилюдних торгів та про стартову ціну, за якою майно пропонується до продажу.
При цьому під письмовим повідомленням слід розуміти не тільки напрямок відповідних відомостей зазначеним особам в письмовому вигляді, але і отримання цими особами необхідних відомостей.
Отже, загальний зміст поняття «повідомлення» передбачає не тільки напрямок відомостей, з якими особа слід ознайомити, а й отримання цією особою зазначених відомостей.
Разом з тим сам по собі факт неналежного повідомлення боржника про проведення публічних торгів не може бути підставою для визнання таких торгів недійсними. Головною умовою, яке повинні встановити суди, є наявність порушень, які могли вплинути на результат торгів, тобто не тільки недотримання норм закону при проведенні публічних торгів, а й порушення прав і законних інтересів особи, їх оскаржує, способом захисту яких є визнання прилюдних торгів недійсними.
З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Verxovnyj-Sud-sdelal-vyvod-o-priznanii-torgov-nedejstvitelnymi.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!