Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Верховний Суд роз`яснив права власника на витребування майна

April 25, 2016

Верховний Суд прийшов до висновку, що витребування майна шляхом віндикації застосовується до відносин матеріально-правового характеру, зокрема, якщо між власником і власником майна немає договірних відносин і майно знаходиться у власника не на підставі укладеного з власником договору.
Про це йдеться в Постанові Судової палати у цивільних справах Верховного Суду від 30 березня 2016 року № 6-265цс16.
Відповідно до ст. 388 ГК, якщо майно за відплатним договором придбане в особи, яка не мала права його відчужувати, про що набувач не знав і не міг знати, то власник має право витребувати це майно від набувача лише в разі, якщо майно вибуло з володіння власника не з їхньої волі іншим шляхом.
Відповідно до ст. 876 ГК власником об'єкта будівництва або результату інших будівельних робіт є замовник, якщо інше не передбачено договором.
Згідно ст. 331 ГК, право власності на новостворене майно та об'єкти незавершеного будівництва реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію права на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна.
Системний аналіз правових норм дає можливість зробити висновок, що ст. 876 ЦК щодо визначення замовника власником об'єкта будівництва застосовується тільки у взаємозв'язку зі ст. 331 цього Кодексу щодо обов'язкової наявності права власності або права користування земельною ділянкою, на якій знаходиться нерухоме майно. В інших випадках відповідно до ст. 376 ГК такі об'єкти будівництва та інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, а особа, яка його здійснила, не набуває права власності на нього.
З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Verxovnyj-Sud-razyasnil-prava-sobstvennika-na-istrebovanii-imushhestva.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!