Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо удосконалення податкової системи

December 9, 2016

Верховна Рада прийняла за основу антикорупційний законопроект № 5368 щодо удосконалення податкової системи. Мінфін очікує на ухвалення законопроекту № 5368 найближчим часом.

Чому це важливо?

Ухвалення законопроекту№ 5368 є вкрай важливим в першу чергу для бізнесу. Адже в ньому містяться багато норм, які суттєво спрощують життя для бізнесу та створюють умови для його нормального розвитку. Цей пакет податкових змін є важливою частиною реформи ДФС, тому що він прибирає можливості для системної корупції в податковій сфері.
Антикорупційний законопроект № 5368 є результатом спільної роботи народних депутатів, бізнесу, громадських експертів та Мінфіну. Міністерство ініціювало відкритий діалог влади та бізнесу щодо найболючіших питань, щоб сприяти вирішенню цих проблем. З самого початку процесу Мінфін зустрічався з усіма сторонами та оприлюднював презентації і робочі версії документів для публічного обговорення, де кожен охочий міг внести свої пропозиції та довести чому це важливо. Громадські експерти та бізнес неодноразово підкреслювали, що робота над законопроектом була «безпрецедентно» відкритою.

Що це дає?

Антикорупційний законопроекту № 5368 націлений на підвищення якості адміністрування, тобто всього процесу нарахування сплати податків та взаємодії платника та податкової, вирішення великої кількості його проблем та найголовніше, на подолання системної корупції у податковій сфері.

Коротко про ключові зміни:

- запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків - збільшить прозорость адміністрування;
- введення податкових канікул для новостворених підприємств (на 5 років) - сприятиме розвитку малого бізнесу;
- запровадження Єдиного реєстру податкових консультацій - мінімізує кількість податкових спорів завдяки якісному роз'ясненню законодавства
- адміністрування всіх баз даних Мінфіном - зменшить можливості для зловживань;
- прискорена амортизація на 2 роки для виробничого обладнання - стимулюватиме інвестицій;
- єдиний публічний Реєстр заяв на бюджетне відшкодування ПДВ - збільшить прозорість відшкодування ПДВ;
- запровадження механізму блокування реєстрації податкової накладної, яка підпадає під критерії ризиків - усунить можливості для зловживань з ПДВ;
- зупинення нарахування штрафів, звільнення від сплати місцевих податків - врегулює питання сплати податків на території проведення АТО.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Verxovnaya-Rada-prinyala-za-osnovu-zakonoproekt-otnositelno-usovershenstvovaniya-nalogovoj-sistemy

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!