Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Валютні обмеження для операцій, пов`язаних із зовнішньоторговельною діяльністю пом`якшено

February 23, 2017

Нацбанк продовжує поступово пом'якшувати тимчасові валютні обмеження, послаблення яких не матиме дестабілізуючого впливу на ситуацію на міжбанківському валютному ринку. Чергові зміни передбачено постановою НБУ від 22.02.17 р. №13 набули чинності з 23 лютого 2017 року.
По-перше
, Нацбанк звільнив від обов’язкового продажу надходження в іноземній валюті від нерезидентів, якщо ці кошти надходять як грошове забезпечення (гарантійний внесок, застава, завдаток, депозит, гарантія) участі в аукціонах, торгах або тендерах, які  проводяться резидентами.
По-друге, регулятор надав банкам можливість купувати для клієнтів  іноземну валюту, не враховуючи  до загальної суми наявного на рахунках  резидента залишку валюти,  який надійшов як грошове забезпечення від нерезидента для участі в торгах, тендерах або аукціонах.
Обидва кроки сприятимуть збільшенню продажу продукції українського виробництва покупцям-нерезидентам. Адже вони полегшать проведення закупівель не тільки у державних підприємств, а й у  всіх суб’єктів господарської діяльності.
По-третє, Нацбанк дозволив банкам купувати іноземну валюту для клієнтів, якщо сума залишку на рахунку клієнта не перевищує 100 000 доларів США. Досі для купівлі іноземної валюти клієнт повинен був мати суму залишку на рахунку менш, ніж 25 000 доларів  США (в еквіваленті).

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Smyagcheny-valyutnye-ogranicheniya-dlya-operacij-svyazannyx-s-vneshnetorgovoj-deyatelnostyu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!