Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

В Україні хочуть ввести офшорний податок

May 30, 2016

У Верховній Раді з'явилося відразу два законопроекти, які детально розписують, як зібрати з бізнесменів 4 млрд. грн. в рік і кому їх віддати.
Недавній офшорний скандал, в який потрапили перші особи українського політикуму, надихнув вітчизняних депутатів на вельми несподівані законодавчі ідеї. У парламенті зареєстровано одразу два проекти, які, в разі їх прийняття, дозволять якщо і не перекрити відтік капиталів в офшори, то, в крайньому випадку, добре на цьому заробити.
Законопроект № 4711 передбачає введення нового податку - так званого, офшорного збору (відповідні зміни повинні бути внесені в "Перехідні положення" Податкового кодексу). Пропонується "тимчасово" - до 2020 року - брати 5% від суми кожного перерахування коштів, яке вироблятимуть українські компанії на рахунки нерезидентів, зареєстрованих в офшорних зонах.
Більш того, офіційний список з 36 офшорів пропонується розширити, включивши в нього всі країни, в які загальна ставка корпоративного податку нижче, ніж в Україні на 5% і більше. А це, зокрема, Кіпр, який офшором офіційно не вважається.
Саме через Кіпр вітчизняні суб'єкти господарювання виводять за межі України більшу частину доходів, переважно з метою штучної мінімізації власних податкових зобов'язань. Показова в цьому плані структура прямих інвестицій з України в світову економіку. Згідно з офіційними даними Держстату, станом на початок 2016 р. загальні інвестиції з нашої країни склали $ 6,2 млрд. При цьому 93,7% або $ 5,8 млрд. "Інвестовано" в республіку Кіпр.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/V-Ukraine-xotyat-vvesti-ofshornyj-nalog.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!