Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У разі заниження податкового зобов’язання здійснюється доплата митних платежів

December 8, 2016

У разі ввезення товарів на митну територію України суми митних платежів, нараховані органом доходів і зборів, підлягають сплаті до Державного бюджету України платником податків до або на день подання органу доходів і зборів митної декларації для митного оформлення, крім випадків, якщо відповідно до МКУ товари ввозяться на митну територію України із звільненням від оподаткування митними платежами.
При цьому суми митних платежів, нараховані органом доходів і зборів, підлягають сплаті до державного бюджету платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок.
В свою чергу у разі несплати або неповної сплати митних платежів у встановлений строк такі платежі стягуються в порядку та строки, визначені ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС від 02.12.10 р. № 2755-VI зі змінами та доповненнями.
Порядок внесення змін до митних декларацій, їх відкликання та визнання недійсними визначається Кабінетом Міністрів України.
Після завершення митного оформлення зміни до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа (далі – МД) можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення органом доходів і зборів аркуша коригування.
Аркуш коригування складається посадовою особою органу доходів і зборів, яким здійснювався випуск товарів за МД, у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня надходження до такого органу інформації про доплату сум митних платежів або реєстрації заяви декларанта (уповноваженої особи) у цьому органі.
У разі складання аркуша коригування у випадку доплати митних платежів заповнюються розділи II та III аркуша коригування.
При цьому у колонці «Дата» розділу III аркуша коригування зазначається дата перерахування коштів до Державного бюджету України.
Таким чином, платник податків здійснює доплату митних платежів у разі самостійного виявлення факту заниження податкового зобов’язання до Державного бюджету України.
Водночас для уточнення реквізитів бюджетних рахунків, на які необхідно перерахувати суму доплати митних платежів, платник податків може звернутися до органу доходів і зборів, яким буде оформлюватися аркуш коригування, для отримання відповідної інформації.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/V-sluchae-zanizheniya-nalogovogo-obyazatelstva-proizvoditsya-doplata-tamozhennyx-platezhej.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!