Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У Раді з’явився законопроект про відділення митниці від ДФС

January 14, 2016

13 січня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 3763 «Про Національну митну службу України». Серед авторів документу значаться нардепи Антонищак А., Южаніна Н., Острікова Т., Кожем`якін А., Галасюк В., Грановський О., Висоцький С., Горват Р., Гудзенко В., Курячий М., Кришин О., Ляшко О., Кужель О.

Текст законопроекту наразі не оприлюднений.

Нагадаємо, що минулого тижня нардеп Антинощак А. анонсував внесення в парламент цього документу. За його словами, законопроектом пропонується створити незалежну митну службу, яка стане окремою інституцією в складі Мінфіну [сьогодні підпорядкування Мінфіну опосередковане – через ДФС, - ред.].

«Законопроектом передбачається створення окремих служб – митниця, податкова, служба фінансових розслідувань та додаткових служб на митниці: служба аналітики, служба митної вартості товарів. Нова митниця повинна відповідати високому сервісу, прозорому офісу, в якому будуть працювати професійні митники. У той же час ми збільшуємо кримінальну відповідальність за хабар. До прикладу, якщо митник візьме хабар в розмірі 10 доларів, він автоматично позбудеться трудового стажу, квартири, соціальних пільг тощо», – зауважував Антонищак.

При цьому він констатував, що Кабмін – проти таких новацій, причому як аргумент називає в т.ч. позицію МВФ: «Яресько та Яценюк знову лякають депутатів МВФ. Але варто зауважити, що Міжнародний валютний фонд від нас вимагає боротися із корупцією, тому даний закон покликаний подолати корупцію на митниці». Він додав, що наступним кроком для проведення кардинальної реформи митниці мають стати «прямі переговори» з МВФ, а також ЄС.

«Вести переговори через посередника – уряд – неможливо. Це трансформується в іншу думку і доноситься іншими речами. Тому дуже скоро депутати здійснять робочі поїздки до Брюсселю, Страсбургу. Ми будемо говорити про наш законопроект», – додавав Антонищак.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/U-RADI-Z%E2%80%99YAVIVSYA-ZAKONOPROEKT-PRO-VIDDILENNYA-MITNICI-VID-DFS-12677

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!