Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У Раді повторно розглянуть автодорожню реформу України

September 18, 2015

Транспортний комітет Верховної Ради 16 вересня схвалив і направив на повторне друге читання законопроект №0954, який стосується реформування системи державного управління автодорогами загального користування.

Даний закон врегулює питання власності доріг і поставить крапку на першій частині реформи дорожнього господарства. Реформа складається з трьох частин: чітка визначеність по власності доріг, по фінансуванню доріг і реформа системи Автодору. Остання була запущена ще навесні.

Законопроект №0954 зареєстрований у Раді 27 листопада 2014.

Нагадаємо, в рамках реформи місцеві органи влади отримають під свій контроль автодорожню мережу на своїй території (крім трас державного значення), а також фінансовий ресурс для її змісту. У липні Кабмін вирішив ліквідувати ДАК "Автомобільні дороги України", якій підпорядковувалися обласні дорожні підприємства. Тепер облавтодорами будуть управляти облдержадміністрації.

Крім того, планується створення дорожнього фонду, в який буде йти акцизний збір від імпортних нафтопродуктів. Як заявляв прем'єр Арсеній Яценюк, 60% витрат цього фонду будуть йти на загальнодержавні дороги, 40% - дороги місцевого значення. Разом з тим відомо, що регіони в рамках бюджетної децентралізації вже отримали "живі гроші", які можуть витрачати на свій розсуд, у тому числі на ремонт або будівництво доріг.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/U-Radi-povtorno-rozglyanut-avtodorozhnyu-reformu-Ukraini-9598

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!