Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У Раді анонсували перехід на триланкову судову систему

October 29, 2015

В рамках судової реформи в Україні буде скасована чотириланкова система правосуддя, а також створений новий Вищий суд України та апеляційні суди

Про це сьогодні на брифінгу заявила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, коменутючи висновки Венеціанської комісії щодо реформування судової системи України, передає depo.ua.

"Що насправді для нас є доброго? Передовсім, законопроект, який був підготовлений Конституційною комісією, він від початку містив багато позитивних новел. Це, зокрема,  запровадження касаційної скарги, ліквідація прокуратури як окремої гілки влади, усунення Верховної Ради від впливу на кар`єру судів, визнання юрисдикції міжнародних судів", - сказала Сироїд.

Серед позитивів судової реформи, яку схвалила Венеціанська комісія, вона назвала перехід на триланкову систему правосуддя, а також ліквідація Вищих судів.

"У нас не буде Вищих судів. Це буде спрощення, це буде правильно для людей , це буде відповідвати європейським стандартам", - сказала віце-спікер Ради. 

Також судова реформа передбачає створення нового Верховного суду. "Створення цього нового Верховного суду дозволить набрати нових людей до цього суду", - сказала Сироїд.

Крім того, за її словами, будуть ліквідовані апеляційні суди, а президент фактично буде позбавлений впливу на кар`єру суддів. "Тобто переводити суддів з іншого суду в інший буде Вища рада правосудяддя, як ми цього хотіли", - уточнила Сироїд.

"Зараз ми отримали унікальну переспективу", - резюмувала вона.

Нагадаємо, 23 жовтня Венеціанська комісія схвалила зміни до Конституції України в частині правосуддя, однак не підтримала положення про одномоментне звільнення всіх суддів.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/U-Radi-anonsuvali-perexid-na-trilankovu-sudovu-sistemu-10759

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!