Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У НБУ завершують роботу над кредитним реєстром

March 16, 2016

Національний банк України планує в квітні завершити роботу над змінами до кредитного реєстру шляхом внесення правок до законопроекту № 3111.
Триває робота над кредитним реєстром. 18 березня планується зустріч з представниками банків і банківських асоціацій для обговорення. Фіналізувати зміни шляхом внесення правок до законопроекту № 3111 планується в квітні.
Нацбанк завершує роботу над положенням про кредитні ризики.
В кінці наступного тижня планується винести його на обговорення з банками і Незалежною асоціацією банків України, в квітні збираємося затвердити на правлінні НБУ. При цьому воно вступить в силу не пізніше 1 вересня. Основні принципи і підходи вже сформульовані. Вони особливо не змінилися, чіткіше виписано окремі речі, щоб закрити всі лазівки.
Вже затверджені плани докапіталізації першої десятки банків, а по другій десятці НБУ планує їх отримати до кінця березня і затвердити протягом квітня.
Як повідомлялося, ряд представників асоціацій кредитних бюро виступив проти ідеї створення кредитного реєстру НБУ, оскільки, на їхню думку, це може привести до монополії регулятора на ринку кредитних історій.
Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення та ведення кредитного реєстру НБУ (№ 3111), згідно з меморандумом з МВФ, Україна взяла на себе зобов'язання про створення в Нацбанку кредитного реєстру, який повинен стати важливим інструментом банківського нагляду.
Метою створення кредитного реєстру в НБУ також є необхідність поліпшення оцінки банками кредитного ризику і зниження частки проблемних кредитів. Введення в законодавче поле пропонованих законопроектом змін дозволить здійснювати моніторинг концентрації кредитного ризику і посилити моніторинг великих бізнес-груп, зокрема, пов'язаних з власниками банків.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/V-NBU-zavershayut-rabotu-nad-kreditnym-reestrom.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!