Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

В економічне законодавство внесуть суттєві зміни

April 11, 2016

Прокинувшись від довгої сплячки, народні депутати в кінці минулого тижня повернулися до конкретної законотворчої діяльності, яка зараз вкрай необхідна економіці країни.

1. Допомога працюючому бізнесу в реструктуризації боргів
Прийнятий у першому читанні законопроект №3555 «Про фінансову реструктуризацію» покликаний врегулювати порядок реструктуризації боргів працюючого бізнесу перед банками і виконати зобов’язання України щодо меморандуму з МВФ. За нього проголосували 229 народних депутатів.
Розроблений механізм передбачає, що для кожного кредитора буде створений кредитний комітет. В рамках його роботи кредитори будуть оцінювати ризики і вирішувати, як кожен з них може піти назустріч боржнику. Комітет, наприклад, буде здатний списати до 20% боргу, дофінансувати підприємство, ввести додаткових членів його ради, щоб посилити менеджмент. Для того, щоб прийти до рішення, комітету надається три місяці. Якщо за цей час проблема заборгованості не буде вирішена, запускається процедура банкрутства.
Документом пропонується також особливий режим при оподаткуванні окремих операцій, пов’язаних з проведенням процедури реструктуризації і захисту від визнання угод недійсними.
Піти на переговори про перегляд умов погашення заборгованості зможуть не всі боржники. За оцінками, їх 30-40% від загального числа тих, хто зараз має проблеми з платоспроможністю. Експерти оцінюють загальну суму заборгованості компаній, які потраплять під дію запропонованого в законопроекті механізму, на рівні близько 200 млрд грн.
Потенційно подібна реструктуризація може не тільки врятувати корпоративний сектор і зберегти робочі місця, а й оздоровити банківську систему країни. Зараз чимало кредитів просто віднесені до категорії проблемних або безнадійних, під них банки зобов’язані формувати резерви, вилучаючи з обігу кошти і фіксуючи збитки.
Передбачається визначити термін дії закону «Про фінансову реструктуризацію» протягом трьох років.

2. Підтримка вугільників
Істотна частина вугільного потенціалу України зараз втрачена через окупацію частини Донбасу, але і без цього проблем в галузі вистачало. Тому в держбюджеті 2016-го на реструктуризацію вугільної галузі було виділено 654,8 млн грн фінансування. Перший квартал року пройшов, про реструктуризацію поки нічого не чути, тому Верховна Рада перерозподілила ці кошти, спрямувавши 250 млн грн на державну підтримку вугільної галузі (тобто фактично на дотації) і 100 млн грн – на добудову шахти №10 «Нововолинська». За відповідний законопроект №3813 у першому читанні проголосувало 280 депутатів.
Підтримати працюючі шахти необхідно, але доцільність добудови шахти в нинішніх умовах викликає сумніви. Спікер парламенту Володимир Гройсман під час прийняття законопроекту повідомив, що на добудову шахти необхідно 14 місяців за умови безперервного фінансування. Але ще 9 лютого цього року міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин говорив, що вважає за необхідне законсервувати «Нововолинську», що будується вже 27 років, до знаходження інвестора. За його словами, для завершення будівництва шахти необхідно 1,5 млрд грн. У лютому минулого року він же говорив, що шахту можна запустити через 6-9 місяців за умови належного фінансування, наявності волі політичних еліт і бажання місцевих рад. А в грудні того ж року повідомив, що для добудови потрібно 500 млн грн. У держбюджеті минулого року на добудову «Нововолинської» було передбачено 200 млн грн, але фактично виділено 145,8 млн грн.
Шахта № 10 розташована в 10 км від міста Нововолинська у Львівсько-Волинському вугільному басейні. Це єдина в Україні шахта-новобудова, фінансування будівництва якої здійснюється за рахунок коштів держбюджету. Роботи по її спорудженню були розпочаті в 1989 р. Повідомлялося, що на 2013 р. будівництво, нібито, досягло 87% експлуатаційної готовності.
Згідно з проектом, шахта повинна виробляти 900 тис. т вугілля газової групи в рік. Її запаси вугілля оцінюються в 37 млн т, таким чином її експлуатація може тривати близько 40 років.

3. Нові рамки для страхового ринку
Галузь страхування зараз будує свою роботу на основі закону, який був прийнятий ще в 2001 р. і, за словами учасників ринку, не відповідає сучасним умовам. Новий законопроект №1797-1 «Про страхування» був прийнятий за основу голосами 242 депутатів.
Передбачається введення нового порядку реєстрації страхових компаній, класифікації галузі та видів страхування відповідно до рекомендації Ради ЄС, введення пруденційного нагляду (тобто системи нормативів, що дозволяють оцінювати і управляти ризиками, що виникають в результаті діяльності фінансової організації), встановлення умов платоспроможності страховиків і вимог до власників компаній.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/V-ekonomicheskoe-zakonodatelstvo-vnesut-7-sushhestvennyx-izmenenij.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!