Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Уточнено порядок проведення перевірок банків з питань дотримання вимог валютного законодавства

9 вересня 2016 р.

Національний банк України розширив перелік підстав для проведення перевірок дотримання банками вимог валютного законодавства та дещо змінив у порядку їх проведення.
Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 07 вересня 2016 року № 383 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".
Цією постановою внесені зміни до Положення про порядок проведення виїзних, невиїзних (камеральних) перевірок щодо дотримання банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв’язку вимог валютного законодавства України та перевірок пунктів обміну іноземної валюти на території України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 21 вересня 2007 року № 338, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2007 року за № 1220/14487.
Зокрема, згідно зі змінами,  підставою для проведення перевірок може бути інформація про можливі порушення в сфері фінансового моніторингу або інформація про здійснення банком (фінансовою установою) ризикової діяльності.
З метою ширшого застосування сучасних технологій перевірки можуть бути здійснені не лише шляхом перевіряння документів (їх копій) на паперових носіях, але також шляхом отримання доступу до електронних документів, їх копій, отримання копій електронних документів на паперових носіях.
Усі норми, які стосуються перевірок дотримання встановленого порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій, згруповані в окремій главі зазначеного Положення.
Окрім того, унесені зміни до Положення про здійснення уповноваженими банками контролю за проведенням резидентами та нерезидентами, до яких застосовані спеціальні санкції згідно зі статтею 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, валютних операцій через ці банки, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 21 травня 2003 року №198, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 червня 2003 року за № 463/7784, згідно з якими уточнена форма подання до банку інформації про скасування спеціальної санкції, що застосована до клієнта банку або його контрагента.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Utochnen-poryadok-provedeniya-proverok-bankov-po-voprosam-soblyudeniya-trebovanij-valyutnogo-zakonodatelstva.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!