Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Послуги з перевезення зерна, призначеного для експорту: чи є право на податковий кредит?

4 грудня 2015 р.

Сільгосппідприємство експортує зерно пшениці. Перевезення цього зерна від місця його зберігання в порт здійснюється залізничним транспортом (вартість послуги включає в себе ПДВ). Чи має сільгосппідприємство право на податковий кредит щодо таких послуг?

Згідно з п. 152 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК) до 31.12.17 р. включно звільняються від обкладення ПДВ операції з вивезення в митному режимі експорту зернових культур товарних позицій 1001–1008 згідно з УКТЗЕД (крім 1006 та товарної підкатегорії 1008 10 00 00) та технічних культур товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТЗЕД.

Пшениці відповідає товарна позиція 1001 за УКТЗЕД. Отже, експорт пшениці підпадає під дію вищенаведеної норми, тобто звільняється від обкладення ПДВ.

Згідно з п. 198.3 ПК податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум ПДВ, нарахованих (сплачених) платником податку протягом такого звітного періоду у зв’язку із, зокрема, придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті), послуг, основних фондів.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Однак згідно з п. 198.5 ПК платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пп. «б» п. 189.1 ПК, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, у разі якщо вони призначаються для їх використання або починають використовуватися, зокрема, в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до ст. 197 та підрозд. 2 розд. XX ПК, міжнародних договорів (угод).

У наведеній ситуації експорт пшениці звільнено від ПДВ. Отже, транспортні послуги із перевезення такої пшениці від місця її зберігання в порт вважатимуться послугами, призначеними для використання (використаними) в операціях, звільнених від ПДВ.

Тому в податковому періоді, коли були отримані такі послуги та їх постачальником зареєстрована в ЄРПН відповідна податкова накладна, сільгосппідприємство повинне:

·          включити таку податкову накладну до податкового кредиту (спецрежимники відображають такий податковий кредит у спецрежимній декларації з ПДВ);

·          нарахувати податкові зобов’язання на вартість придбання таких послуг шляхом оформлення (не пізніше останнього дня податкового періоду) та реєстрації в ЄРПН зведеної податкової накладної. Спецрежимники відображають такі податкові зобов’язання у спецрежимній декларації з ПДВ.

За матеріалами журналу „БАЛАНС-АГРО” від 07.12.15 р. № 45.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!