Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Успадкували чи отримали як дарунок квартиру: що з податками?

29 березня 2016 р.

Податківці відповіли на поставлене запитання наступним чином.
Згідно з п. 162.1 ПК платником ПДФО є, зокрема, фізособа-резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні. Об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, зокрема, у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна (п. 163.1, пп. 164.2.10 ПК).
Дохід, отриманий як подарунок від фізосіб, оподатковується за правилами спадщини (п. 174.6 ПК).
Оподаткування залежить від ступеня споріднення особи, яка отримала спадок або подарунок.
Особи, які є членами сім'ї першого ступеня споріднення (це - батьки, діти, чоловік або дружина), що отримали від таких самих осіб спадщину (подарунок), податок не платять (ставка ПДФО - 0 %).
Якщо спадкоємець або особа, якій зробили дарунок, не є членом сім'ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення - він сплачує 5 % ПДФО із вартості дарунка (спадщини) (пп. 174.2.2 ПК). Крім цього, підлягає сплаті і військовий збір 1,5 % об'єкта оподаткування.
Відповідальними за сплату ПДФО і військового збору є спадкоємці (обдаровані).
Податки можна сплатити або до нотаріального посвідчення договору, зокрема, дарування, або вже після подання декларації про доходи (нагадаємо, її слід подати до 1 травня наступного за звітним року) до 1 серпня того ж року.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Esli-unasledovali-ili-poluchili-v-podarok-kvartiru-chto-s-nalogami.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!