Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Українським водіям готують новий податок на паливо

7 червня 2016 р.

Державне агентство резерву України сформувало робочу групу з питань створення стабілізаційного запасу нафти і нафтопродуктів.
До її складу, крім представників Держрезерву, увійшли експерти з Міненерго, Держстату та Європейського енергетичного співтовариства. Додатково планується залучити учасників ринку торгівлі нафтопродуктами.
Кілька варіантів
Учасниками робочої групи опрацьована структура майбутніх запасів в еквіваленті 2 млн. тонн нафти, а також розроблена одна з майбутніх моделей екстрених запасів, яка передбачає введення додаткового податку - 40 копійок на 1 літр палива.
Робочою групою розглядаються також і інші варіанти: формування запасів шляхом доручення відповідного зобов'язання на учасників ринку і виробників нафтопродуктів; додаткового оподаткування видобутку нафти, а також податку за транспортування нафти і нафтопродуктів; збору з виробників та імпортерів.
Кожен з цих варіантів має свої як позитивні, так і негативні сторони, тому поки вони детально аналізуються.
У Держрезерві визнають, що при будь-яких варіантах, податок ляже на плечі його платників. А щоб зменшити навантаження на кінцевого споживача, чиновники обіцяють знайти варіант, який буде максимально відповідати сьогоднішньої соціально-економічної ситуації, для чого і проводять відкрите обговорення даного питання з учасниками ринку.
На скільки подорожчає
За умови введення додаткового паливного збору, бензин в будь-якому випадку подорожчає, кажуть нафтотрейдери.
Адже всі податки так чи інакше "вкладені" в цінники на заправних стелах. На скільки - буде залежати від того, чи обмежаться в Держрезерві тільки 40-копійчаних податком або ж приплюсують до нього ще й інші додаткові збори.
За приблизними підрахунками, вартість палива на заправках, в разі введення допналога, підніметься на ті ж 40 копійок плюс ПДВ. А підвищення цін безпосередньо виллється в зменшення попиту на бензин.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ukrainskim-voditelyam-gotovyat-novyj-nalog-na-toplivo.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!