Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Українські банки зобов`язали видавати депозити без обмежень НБУ

18 травня 2016 р.

Українські банки повинні повертати людям депозити в повному обсязі, незважаючи на обмежувальні постанови Нацбанку. Відповідну постанову виніс Верховний суд, розглядаючи справу № 6-37цс16.
ВСУ поставив на перше місце депозитний договір: якщо банк зобов'язався після закінчення певного терміну повернути людині обумовлену суму з відсотками, то він зобов'язаний це зробити в будь-якому випадку, навіть незважаючи на обмежувальні постанови Нацбанку. Якщо ж банк відмовився розрахуватися з людиною або виплатив йому не всю суму, то він зобов'язаний сплатити чималу пеню. Не тільки 3 % річних на всю невиплачену суму сукупно, як вигідно банкам, а ще й 3 % за кожен день несплати за відсутності обмежень НБУ. Верховний Суд чітко вказав у своїй правовій позиції, що до подібних правовідносин застосовується закон "Про захист прав споживачів". А це означає, що банк повинен платити 3% за кожен день невиплати людині вкладу в строк.
Нагадаємо, що в Україні вже більше двох років діють нацбанкові обмеження на виплату вкладів населенню. Чиновники їх час від часу пом'якшують, обіцяючи скасувати після стабілізації ситуації на фінансовому ринку, проте до цих пір цього не зробили. Так що не поточний момент українець має право за один день зняти з гривневого рахунку до 500 тис. грн., а з валютного - до еквівалента 50 тис. грн.
Втім, як розповідають юристи, навіть в цих обмеженнях далеко не всі банки своєчасно виконують свої зобов'язання перед людьми (офіційно непроблемні структури - без тимчасових адміністрацій). Тому питання нарахування пені в наш час дуже актуальне.
Але це не означає, що банки її автоматично сплачують при порушенні термінів виплат. Ні. У більшості випадків вимагають принести їм відповідну постанову суду, причому, не дивлячись на те, що нарахування пені передбачено умовами депозитного договору. Реально на фактичне стягнення з нормально працюючого банку пені йде від двох до трьох місяців.
Щоб відтягнути момент виплат вкладникові, фінансисти готові вивчати висновок державної виконавчої служби, і чіплятися до найдрібніших помилок в них.
Юристи впевнені, що нова постанова ВСУ виллється в нову хвилю позовів вкладників. Можна не сумніватися, що люди будуть відстоювати свої права в судах. І що значно виросте кількість позовів не тільки по частині повернення вкладів у повному обсязі, але і по нарахуванню добових пенею в розмірі 3 %. Після останнього висновку Верховного суду, виграти такі справи буде набагато простіше. Також це може значно підвищити дисципліну платежів серед банків.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ukrainski-banki-zobovyazali-vidavati-depoziti-bez-obmezhen-NBU.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!