Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Посилено деякі вимоги до банків

19 вересня 2017 р.

Нацбанк посилив вимоги до діяльності банків, що є управителями фондів фінансування будівництва (ФФБ) та здійснюють операції з довірчого управління.
Зокрема, тепер банк набуває статусу спеціалізованого банку, якщо обсяг операцій за договорами довірчого управління становить 50 і більше відсотків сукупних активів банку.
Крім того, запроваджено норми, дотримання яких посилить контроль банків-управителів фондів фінансування будівництва за цільовим використанням коштів таких фондів. Ці норми встановлюють вимоги до внутрішніх процедур банків. Зокрема, банк, що є управителем ФФБ, зобов’язаний мати внутрішньобанківське положення, у якому будуть зазначені процедури контролю за:
• наявністю документів, необхідних для відкриття фінансування об’єктів будівництва, у яких буде інформація про особу забудовника, його права користування земельною ділянкою, права на виконання будівельних робіт, ліцензії підрядної організації;
• цільовим використанням забудовниками коштів ФФБ;
• дотриманням строків та обсягів виконання будівельних робіт;
• дотриманням кошторису (бюджету) фінансування об’єкта будівництва;
• відповідністю технічних характеристик об’єкта будівництва та об’єктів інвестування;
• вжиттям забудовником заходів щодо усунення виявлених недоліків.
Нові вимоги також передбачають проведення кожних півроку аудиторських перевірок та подання до НБУ аудиторських висновків щодо цільового використання коштів фондів фінансування будівництва.

Постанова Правління НБУ від 18.09.17 р. № 92 набула чинності з 19.08.17 р. (Офіційне інтернет-представництво НБУ від 18.09.17 р.).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!