Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Вимоги до кредитних спілок посилять

5 квітня 2016 р.

На тлі глибокого банківської кризи підняли голову небанківські кредитні установи. Всі сегменти цього ринку збільшували оберти - у середньому на 30%. Аутсайдер 2015 року лише один - кредитні спілки, які скоротили кредитний портфель. Цього року учасники ринку очікують продовження зростання ринку, але їх апетити і запал може стримати держава.
Перешкодити реалізації цих планів може Нацкомфінпослуг.
 Щодо кредитних спілок претензії пов’язані з наявністю значної частки невиконаних зобов’язань перед вкладниками. Тільки на примусовому стягненні за рішенням судів у виконавчій службі на 1 січня 2016 року перебувало 7000 виконавчих документів на 352 млнгрн за 150 кредитними спілками.
Щоб очистити ринок від неплатоспроможних установ у 2016 році регулятор посилить вимоги до розміру регулятивного капіталу кредитної спілки, перегляне нормативи, змінить механізм докапіталізації кредитних спілок її членами.
Це дозволить в рамках пруденційного нагляду виявляти ознаки неплатоспроможності кредитної спілки та обмежувати її діяльність у частині залучення нових вкладів до усунення порушень законодавства.
Пригальмувати темпи зростання може також ухвалення закону про споживче кредитування.
Якщо усіх змусять вказувати реальну вартість позики та усіх супутніх витрат, виявиться, що позики кредитних і фінансових компаній не такі привабливі, як здавалося. Адже небанківські установи закладають у вартість кредитування високі ризики неповернення коштів.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Trebovaniya-k-kreditnym-soyuzam-usilya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!