Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Топ-5 законопроектів Ради поточної осені

4 вересня 2015 р.

Найближчим часом парламент збирається розглядати досить специфічні ініціативи

Політсезон стартував з радикалізації як в околопарламентской житті, так і всередині Верховної Ради. Коаліція опинилася під питанням: з виходом з неї Радикальної партії Олега Ляшка змінюється формат, учасники більшості вже домовилися не брати в неї нових членів і не переписувати статут. Домовленості щодо найважливішим законопроектам немає. «Вести» досліджували задачник Ради на осінь і дізналися, що за законопроекти спікер Володимир Гройсман має намір винести на голосування до грудня.

Закон про децентралізацію

Після голосування в першому читанні і прогримів слідом за цим вибуху під Радою закон може і не бути проголосований вдруге. По-перше, необхідно 300 голосів (їх у президента поки немає). По-друге, радикали, що продовжують розігрувати карту «особливого статусу Донбасу», не виключено, можуть піти на провокації. «Друге читання може бути і важче, і легше одночасно. Справа до нього дійде тільки тоді, коли ДНР і ЛНР підуть на поступки і погодяться на фактичний саморозпуск і формування місцевої влади на основі українських законів », - вважає політолог Вадим Карасьов.

Ситуація однозначна: чи не буде поступок - не буде і другого читання. Джерело в «Народному фронті» повідомив «Вістям», що в іншому випадку Порошенко піде на виключення спірного 18-го пункту з перехідних положень нової Конституції (там йдеться про окремий закон, що визначає особливості місцевого самоврядування на Донбасі). «У цьому випадку за закон проголосує наша фракція, Блок Порошенко, депутатські групи (« Воля народу »і« Відродження ») та, напевно,« Опозиційний блок »- тоді отримаємо понад 300 голосів», - сказав наш співрозмовник.

Закон про зброю

Проект закону про вогнепальну зброю цивільного призначення (автори - БПП і НФ) знаходиться в комітетах Ради. Аргументи «за»: самозахист, легалізація «сірих» стовбурів (у т. Ч. Із зони АТО, їх кількість за різними оцінками від 2 до 4 млн) і стандартизація з ЄС. Закон дозволяє калібр від 4,5 до 20 мм (для гладкоствола - до 26,5 мм), тобто можна буде купити, по суті, будь стовбур, крім міномета. Право носити зброю з'явиться з 18 років (сьогодні з 21 року), але потрібна буде спецліцензія за 8,5 тис. Грн. Експерти говорять про те, що між НФ і БПП може не бути консенсусу з даного питання. Особливо після вибуху під Радою. Колишній заступник міністра внутрішніх справ Микола Величкович (НФ) вважає: суспільство дозріло до такого закону, але через теракт 31 числа будуть ламатися списи. «На сході воює безліч людей, вони знають, як поводитися зі зброєю. І ми готові до його легалізації. Але на закон будуть дивитися через призму того, що сталося 31 числа », - вважає Величкович. Однозначно проти будуть представники МВС на чолі з Арсеном Аваковим. І не тільки тому, що це вплине на криміногенну ситуацію в країні, - міністерство заробляє на охоронних послугах.

Закон про трансплантацію

Буря емоцій і дискусії гарантовані: закон зачіпає не тільки сферу суспільного устрою, а й етичні, і релігійні особливості. Немає однозначної оцінки в середовищі медиків. Пропонується застосовувати презумпцію згоди, тобто кожна людина до 18 років автоматично стає посмертним донором, якщо не заявить протест. Тільки якщо з релігійних чи етичних причин він не бажає ділитися своїми органами після смерті, може оформити спецдокументи з відмовою від донорства. Нардеп і заслужений лікар Ольга Богомолець стверджує: норма занадто революційна, суспільство її не сприйме. І пропонує залишити «принцип незгоди»: органи вилучають тільки у згодних з донорством. «Система відрізняється від країни до країни. Де ставлять відмітки до паспорта, де оформляють спецкарти. Адже людина може змінювати свою думку, а значить і міняти картку і запис. Ми пропонуємо варіант карток. Цей документ можна буде носити з водійськими правами, щоб при нещасному випадку документи були доступні лікарям », - говорить Богомолець.

Закон про держслужбу

Чиновники втрачають право на членство в політичних партіях, не можуть займатися агітацією. Переформатується існуюча система держапарату: чиновники діляться на дев'ять рангів і на три категорії. Категорія «А» (вищий корпус державної служби) - «біла кістка», їй покладені підвищені ставки. До категорії «Б» віднесуть керівників підрозділів, а до категорії «В» - інші, більш низькі посади. У законі вводиться конкурсний відбір на посади і поки що не регулюється питання підвищення зарплат. «В цілому з законопроектом згодні всі фракції. Єдине, що його доведеться приймати після місцевих виборів, тому що Кабмін, який розробляв законопроект, не захоче, щоб на непоганих нормах спекулювали, а закон провалився », - сказав нам один з депутатів БПП.

Закон про наркотики

Покликаний лібералізувати систему видачі наркотиків, спростити сферу, наприклад, виїзду з України тих громадян, які лікуються за допомогою специфічних медпрепаратів. Зараз вони не можуть перевезти через кордон свої ліки. Крім того, законопроект пропонує дозволити ввозити речовини без отримання ліцензії, якщо їх везуть під виглядом гуманітарної допомоги. Видача ліцензій на право ввезення наркотиків буде платною. «Але в законі лобіюється право для будь-якої приватної організації видавати наркотичні засоби - і тут зловживань не уникнути, - вважає лікар-психіатр і нарколог Владислав Сова. - Не можна дозволяти приватним клінікам видавати населенню наркотики: анабон, промедон. Це список «А» заборонених препаратів ». Законопроект пера нардепа Ігоря Лапіна від НФ поки знаходиться на вивченні комітетів, і фракції Ради не склали своєї думки про нього. Критику висловили лише депутати, добре знайомі з тематикою.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Top-5-zakonoproektiv-Radi-potochnoi-oseni-9234

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!