Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Топ-3 правових подій тижня для бізнесу

8 вересня 2015 р.

1. Прийнято Закон про електронну комерцію

Верховна Рада 3 вересня прийняла Закон про електронну комерцію (законопроект № 0957). Закон визначає організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок здійснення електронних угод з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, визначає права та обов'язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

У правове поле України вводяться нові терміни - електронна комерція, електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин, електронна угода.

2. Ставки судового збору для юросіб істотно підвищилися

З 1 вересня набув чинності Закон № 484-VIII, яким передбачено зменшення кількості платників, які звільняються від сплати судового збору (юросіб); диференціацію ставок судового збору за категоріями платників (фізособи, юрособи) з перенесенням навантаження на юросіб; скасування визначення розміру ставок судового збору у фіксованій грошовій сумі і т.п.

Так, для юросіб ставка судового збору за подання адміністративного чи господарського позову майнового характеру становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної зарплати. Експерти підрахували, що тепер, наприклад, вартість судового спору з податковим органом зросте майже в 5 разів.

3. Зменшено податковий тиск на платників податків

Закон № 655-VIII про внесення змін до Податкового кодексу набув чинності 1 вересня. Згідно зі змінами, оприлюднення узагальнюючої податкової консультації віднесено до повноважень Мінфіну. З ПК виключені положення, що стосуються визначення контролюючим органом податкового зобов'язання платника податків у разі винесення обвинувального вироку або закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами.

Також уточнені умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок.

До 31.12.2016 платників податків звільнили від сплати штрафних (фінансових) санкцій, зазначених у податковому повідомленні-рішенні, у разі сплати податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів після отримання повідомлення-рішення.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Top-3-pravovix-podij-tizhnya-dlya-biznesu-9319

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!