Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

«Теплі» кредити: програму вдосконалено та продовжено в 2017 році

9 лютого 2017 р.

Програма «теплих кредитів» довела свою ефективність і затребуваність у населення.
Уряд продовжив дію програми «теплих кредитів» у 2017 році та вдосконалив її процедуру, передбачивши загальний обсяг фінансування у сумі понад 400 млн грн. З моменту старту Програми на впровадження енергоефективних заходів видано понад 163 тис. кредитів на суму 2,7 млрд грн, якими скористалися   громадяни, ОСББ та ЖБК.

Середня економія теплової енергії від впровадження енергоефективних заходів за програмою, які були в проваджені ОСББ та ЖБК склала:
- при термомодернізації стін - 24 %;
- при облаштуванні індивідуальних теплових пунктів - 10 %;
- при встановленні енергоефективних склопрозорих конструкцій в місцях загального користування - 14 %;
Крім того, зафіксована суттєва економія електроенергії на освітлення місць загального користування (71 %).
Сьогодні 95% ОСББ/ЖБК готові взяти участь у програмі повторно. Адже  81 % опитаних відмітили підвищення комфортності власних помешкань. Щодо приватних домогосподарств, то кожна родина, яка взяла участь у програмі, завдяки встановленню вікон, заміні застарілих газових котлів, утепленню стін в одноквартирних будинках зменшила споживання газу від 16 до 43 %, а після заміни вікон, радіаторів у квартирах багатоквартирних будинків - зекономила до 24 % тепла.
Програма "теплих кредитів" реалізовується у контексті створення Фонду енергоефективності. Вона дає фінансовий інструмент для підтримки енергоефективних заходів. У свою чергу Фонд енергоефективності — інституція, яка, в першу чергу, надаватиме людям технічні та рекомендації під фінансові пакети.
Програма має мультиплікаційний економічний ефект. Адже кожна гривня бюджетних коштів за механізмом співфінансування таких кредитів залучає кошти самих співвласників, кредитних установ, місцевих бюджетів (у разі наявності місцевої програми додаткового стимулювання) та повертається в бюджети у вигляді податкових надходжень, зменшення видатків на субсидії на оплату комунальних послуг тощо.

Довідково
Постанова розроблена Мінрегіоном з урахуванням норм Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік, яким передбачено фінансування бюджетної програми КПНВН 275.4060 «Реалізація Державної цільової економічної програми енергоефективності». Також це є ключовим елементом секторальних заходів з підвищення енергоефективності відповідно до Національного плану дій з енергоефективності на період до 2020 року.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Programma-teplyx-kreditov-usovershenstvovana-i-prodolzhena-v-2017-godu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!