Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Судова практика в питанні повернення банківського вкладу

31 травня 2016 р.

Як відомо, Національний банк України час від часу приймає постанови, якими можливість вкладників повернути свої гроші в повному обсязі обмежується.
Такі постанови дозволяли банкам фактично, в порушення чинного законодавства та умов укладених з вкладниками договорів, зберігати необхідні для виплати кошти.
Не так давно - 11 травня 2016 року - Верховний Суд України ухвалив постанову у справі № 6-37цс16, суть якої зводиться до того, що якщо банк зобов'язався після закінчення певного терміну повернути вкладнику обумовлену суму з відсотками, то він зобов'язаний це зробити в будь-якому випадку , незважаючи навіть на обмежувальні постанови Нацбанку.
Якщо ж банк відмовився розрахуватися з людиною або виплатив йому не всю суму, то він зобов'язаний сплатити чималу пеню - не тільки 3 % річних на всю невиплачену суму сукупно, як вигідно банкам, але ще і 3 % за кожен день несплати за відсутності обмежень НБУ.
Що важливо, ВСУ у своїй правовій позиції чітко вказав, що до подібних правовідносин застосовується Закон «Про захист прав споживачів». Як відзначають експерти, не виключено, що після такого рішення кількість позовів про повернення вкладів у повному обсязі значно зросте, і вигравати такі справи буде набагато простіше.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Sudebnaya-praktika-v-voprose-vozvrata-bankovskogo-vklada.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!