Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Суд визнав незаконною постанову про підвищення тарифів на електроенергію

17 вересня 2015 р.

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконним і недійсним з моменту прийняття постанову НКРЕКУ від 26 лютого 2015 № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».

Таке рішення було прийнято 8 вересня в справі № 826/6876/15 за позовом Володимира Блащука.

Суд задовольнив заявлені позовні вимоги частково. Постанова НКРЕКУ незаконно, оскільки згідно з чинною на момент його прийняття редакції частини 2 ст. 12 Закону «Про електроенергетику» виключні повноваження щодо встановлення тарифів на електроенергію були тільки у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). При цьому такі повноваження були надані НКРЕКУ тільки Законом № 514-VIII від 4 червня 2015 року, який набув юридичної сили 16 липня 2015.

Також суд зазначив, що владні повноваження, надані суб'єкту саме законом, можуть бути змінені в бік зменшення або можуть бути надані іншій особі тільки законом, а не підзаконним нормативно-правовим актом.

Таким чином, оскаржувана постанова НКРЕКУ про поетапне підвищення тарифів прийнято з перевищенням владних повноважень, встановлених законом, а саме, ч.2 ст. 12 Закону «Про електроенергетику» і ст. 3 Закону «Про природні монополії».

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Sud-viznav-nezakonnoyu-postanovu-pro-pidvishhennya-tarifiv-na-elektroenergiyu-9548

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!