Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Рядок «Постачальник (продавець) ПН у випадку неможливого перекладу можна заповнити іноземною мовою

12 липня 2016 р.

Чи може платник ПДВ при отриманні на митній території України послуг від нерезидента рядок «Постачальник (продавець)» податкової накладної заповнити без перекладу на державну мову?

Згідно з п. 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267 (далі – Порядок № 1307), податкова накладна заповнюється державною мовою.
Пунктом 12 Порядку № 1307 передбачено, що у разі складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, у рядку «Постачальник (продавець)» зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому - країна, в якій зареєстрований продавець (нерезидент).
Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 14.12.99 №10-рп/99 положення частини першої ст.10 Конституції України, за яким «державною мовою в Україні є українська мова», треба розуміти так, що українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п’ята ст.10 Конституції України).
Враховуючи зазначене, покупець - платник ПДВ у разі отримання на митній території України послуг від нерезидента, податкову накладну повинен заповнювати державною мовою. При цьому, у разі неможливого перекладу платником ПДВ з іноземної мови на державну мову найменування нерезидента, в такій податковій накладній заповнення рядка «Постачальник (продавець)» допускається без перекладу на державну мову.
Таку відповідь надали податківці у ЗІР, категорія 101.17.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Stroku-Postavshhik-prodavec-NN-v-sluchae-nevozmozhnogo-perevoda-mozhno-zapolnit-na-inostrannom-yazyke

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!