Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Статус уповноваженого експортера: надання та анулювання за новим Порядком

16 грудня 2014 р.

Затверджено Порядок надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (схваленого) експортера.

Зокрема, встановлено, що з метою отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера підприємство-експортер подає до митниці за місцем своєї держреєстрації заяву, заповнену за формою (далі - заява), підписану керівником і завірену печаткою (у разі наявності печатки) підприємства-експортера.

До заяви додаються належним чином завірені копії:

- зовнішньоекономічного договору (контракту), за яким буде експортовано товар преференційного походження з України;

- документів про преференційне походження товару(ів) з України, що експортується(ються) на умовах угод.

У разі, якщо підприємство-експортер не є виробником товару(ів), до заяви додаються декларації постачальника (виробника), заповнені за формами.

Уповноважений (схвалений) експортер повинен відповідати таким критеріям:

- здійснення зовнішньоекономічних експортних операцій з товарами преференційного походження з України не менше одного року до дня звернення до митниці із заявою про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера;

- відсутність до дня звернення до митниці із заявою про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера порушень правил визначення преференційного походження товарів, встановлених угодами, виявлених за результатом верифікації (перевірки достовірності) сертифікатів про походження (перевезення) товару з України та/або декларацій;

- товар, який експортується, відповідає правилам визначення преференційного походження товарів, встановленим угодами;

- забезпечує митниці моніторинг виробництва товару та первинної документації, пов`язаної з таким виробництвом, що підтверджує преференційне походження товару з України.

Статус уповноваженого (схваленого) експортера надається митницею підприємству-експортеру протягом 30 календарних днів з дня отримання нею заяви. Цей строк може бути продовжений до 30 календарних днів з дати направлення митницею відповідного запиту.

Наказ Мінфіну від 07.10.14 р. № 1013 набуде чинності з дня офіційного опублікування.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!