Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи стане P2P-кредитування популярною послугою в українських банках

19 травня 2016 р.

Не так давно один з банків України запропонував ринку послугу P2P кредитування (залучення коштів клієнтів в інтересах третіх осіб). Чи стане така послуга масової серед банків? Які її переваги і недоліки?
Така модель кредитування дуже популярна в західних країнах, але основними її гравцями є не банки, а фінтех-компанії. Вони забезпечують ІТ-та ризик-складову р2р-кредитування і по суті є міксом між моделлю кредитного брокера і класичною моделлю кредитної організації.
Для вкладника плюсом є більш висока прибутковість у порівнянні з депозитом. Крім відсотків клієнт отримує щомісяця повернення частини виданого кредиту. Однак це вимагає від вкладника компетенцій при виборі конкретного позичальника, оскільки існує ризик неповернення позики.
Для позичальника існують тільки плюси: можливість вказати термін, ставку, суму кредиту. Крім того відсутні приховані комісії, а також є можливість отримати більш низьку процентну ставку з високим кредитним рейтингом.
Банку, який запропонував р2р-кредитування, цей напрямок вигідний з кількох причин. По-перше, для банку відсутній ризик ліквідності. По-друге, немає необхідності формувати резерви, відсутній ризик неповернення позики. Банк тут заробляє на комісіях замість маржинального доходу за кредитним продуктом.
На сьогодні в Україні така послуга не дуже популярна серед населення. З боку вкладників (в цьому випадку інвесторів) - дуже маленький попит. Це пов'язано з тим, що такий внесок (інвестиція) гарантується тільки чесним ім'ям цього банку. І навіть страхування таких позик навряд чи перекриє ризик всієї схеми.
З іншого боку клієнту-позичальнику звичніше брати класичні банківські кредити. Тому, за нашими оцінками, банки в найближчому майбутньому не планують виходити в цей сегмент і будуть концентруватися на класичних сегментах кредитування.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://www.prostobank.ua/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Stanet-li-P2P-kreditovanie-populyarnoj-uslugoj-v-ukrainskix-banka.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!