Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями у сфері ЗЕД

14 липня 2014 р.

При здійсненні експортних операцій суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках. Таке зарахування здійснюється у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується. У разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності – з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку.
Висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку також потребують імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується.
Разом з тим, НБУ має право запроваджувати  інші строки розрахунків, ніж ті, що визначені Законом «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (далі – Закон). Так, постановою Правлінням НБУ встановлено, що розрахунки за експортно-імпортними операціями товарів, передбачені Законом, здійснюються у строк, що не перевищує 90 календарних днів.

За матеріалами офіційного порталу Міндоходів.

Новини за темою:
Увезення в Україну товарів у режимі імпорту
Як отримати бюджетне відшкодування ПДВ при експорті сільгосппродукції?
Список не потрібних дозвільних документів при митному оформленні товарів

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!