Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Довідка про сплату ПДФО: нюанси отримання фізособою-резидентом

13 травня 2017 р.

За який податковий період фізична особа – резидент, яка виїжджає за кордон на постійне місце проживання, повинна подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання довідки про сплату ПДФО?

Відповідно до п. 179.3 ПК платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до контролюючого органу декларацію про майновий стан і доходи (далі –декларація) не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми ПДФО і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань із цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.
Порядок видачі довідки про сплату ПДФО платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань із такого податку, затверджено постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1243 (далі – Порядок № 1243).
Відповідно до п. 1 Порядку № 1243 платник податку – резидент, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання (далі – платник податку), зобов’язаний подати до органу ДФС декларацію для отримання довідки органу ДФС про сплату ПДФО та про відсутність податкових зобов’язань із такого податку (далі – довідка).
Декларація подається за податковою адресою не пізніше ніж протягом 60 календарних днів, що передують виїзду платника податку за кордон на постійне місце проживання. Декларація подається за три останніх звітних податкових періоди (у разі наявності невиконаного обов’язку з подання) та за звітний період поточного року (з початку поточного року до строку, на який припадає день подання такої декларації) (п. 2 Порядку № 1243).
Згідно з п. 3 Порядку № 1243 платник податку зобов’язаний у порядку, передбаченому ПК, сплатити визначену в податковому повідомленні суму податкового зобов’язання, включаючи пеню та штрафні санкції (у разі наявності).
Довідка засвідчується підписом начальника органу ДФС і скріплюється печаткою (п. 4 Порядку № 1243).
Довідка дійсна протягом 60 календарних днів із дати видачі (п. 5 Порядку № 1243).
Форма довідки затверджена наказом Міндоходів від 11.12.13 р. № 795.

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!