Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Вдосконалюється оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства

10 жовтня 2016 р.

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5225 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства".
Законопроектом пропонується запровадити мінімальне податкове соціальне зобов'язання (МПСЗ), об’єктом оподаткування яким стануть сільськогосподарські угіддя.  Його ставка становитиме 1% нормативної грошової оцінки земель (НГО) гектара сільськогосподарських угідь.
Платниками МПЗС будуть фізичні та юридичні особи - власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), а у випадку якщо земельна ділянка або земельна частка (пай) надається в оренду - землекористувачі (орендарі).
При цьому за концепцією законопроекту платник-фізична особа сплачуватиме до бюджету позитивну різницю між розміром податкових зобов’язань з МПСЗ і загальною сумою  сплаченого за звітний (податковий) рік ПДФО на доходи, отримані від реалізації сільськогосподарської продукції.
Також при обчисленні податкового зобов’язання з МПСЗ фізичної особи з обрахунку виключається мінімальна земельна площа розміром в 1 га. Це дозволить уникнути оподаткування 73% сільських домогосподарств.
Своєю чергою, платник-юридична особа сплачуватиме до бюджету позитивну різницю між розміром податкових зобов’язань з МПСЗ та загальною сумою ПДФО, утриманого та сплаченого юридичною особою, як податковим агентом, з доходів фізичних осіб від надання земельної ділянки або частки (паю) в оренду та заробітної плати своїх працівників, а також єдиного соціального внеску (ЄСВ), нарахованого та сплаченого на фонд заробітної плати юридичної особи.
Крім того, проектом пропонується встановлення мінімальних ставок земельного податку на рівні 0,6% НГО. При цьому заплановано дозволити юридичним особам, що є платниками податку на прибуток на загальних підставах, зменшувати свої зобов’язання зі сплати податку на прибуток підприємств на суму сплаченого земельного податку, а фізичним особам -  зменшувати свої зобов’язання зі сплати ПДФО з доходів від продажу сільськогосподарської продукції на суму сплаченого земельного податку.
Проблему виробників сільськогосподарської продукції у проекті пропонується вирішити шляхом запровадження окремої ставки єдиного податку для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту, незалежно від суб'єкта, який використовує такі угіддя та структури його доходу.
Також запропонованими змінами до ПКУ передбачено збереження спеціального режиму оподаткування для тваринництва, овочівництва, виноградарства, садівництва, а також виробництва цукрового буряку на постійній основі.

Джерело; https://uteka.ua/ua/publication/Sovershenstvuetsya-nalogooblozhenie-v-sfere-zemelnyx-otnoshenij-i-selskogo-xozyajstva

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!