Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Пом’якшення валютного регулювання

28 березня 2016 р.

Національний банк України продовжує поступово лібералізувати адміністративні обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках. На це спрямована постанова Правління Національного банку України від 24.03.16 р. № 192 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03.03.16 р. №140".
Пом’якшення окремих норм із комплексу тимчасових антикризових заходів сприятиме докапіталізації банків, реструктуризації зовнішніх кредитів та забезпеченню прозорого застосування норми щодо заборони на дострокове погашення резидентами зовнішніх кредитів та позик.
Зокрема зазначеною постановою пом’якшуються норми щодо проведення операцій за зовнішніми кредитами/позиками. Дія заборони дострокового погашення зовнішніх кредитів/позик не буде стосуватися внесення змін до договору щодо періодичності сплати процентів або перенесення дати їх виплати не більше ніж на 180 днів. Також доповнюється перелік виключень з цієї заборони випадком, коли відбувається дострокове погашення кредиту, позики, надані за участі іноземного експортно-кредитного агентства.
Також дозволяється використання інвестиційних рахунків нерезидентів-інвесторів для зарахування сум, що заборгував такому нерезиденту уповноважений банк за окремою валютною операцією. Дозвіл буде діяти, якщо одночасно дотримано такі умови: уповноважений банк є власником індивідуальної ліцензії на переказування іноземної валюти за межі України для проведення окремої валютної операції; кошти перераховуються на інвестиційний рахунок нерезидента-одержувача в межах сум та строків, дозволених індивідуальною ліцензією; кошти з інвестиційного рахунку будуть використані виключно на цілі збільшення капіталу банку.
Прийняті зміни покликані:
- полегшити резидентам здійснення реструктуризації зовнішніх кредитів, позик (зокрема тих, що надані за участі іноземних експортно-кредитних агентств);
- сприяти виконанню програм капіталізації тих уповноважених банків, що мають заборгованість перед нерезидентом за окремою валютною операцією (у зв’язку із запровадженням тимчасових обмежень на переказування коштів за межі України на підставі індивідуальних ліцензій).
Постанова набула чинності 26 березня 2016 року і діє до 08 червня 2016 року включно. Проте незалежно від строків її дії, Національний банк України планує й надалі продовжувати поступову лібералізацію валютного регулювання, якщо цьому сприятиме стан валютного ринку та української економіки в цілому.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/NBU-prodolzhaet-smyagchenie-valyutnogo-regulirovaniya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!