Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Сформувати податковий кредит на підставі бухгалтерської довідки неможна

18 березня 2016 р.

У листі від 11.02.16 р. № 2875/6 / 99-99-19-03-02-15 ДФС роз'яснює, що платник податків на підставі бухгалтерської довідки може включити до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені (нараховані) при придбанні товарів/ послуг, необоротних активів до 1 липня 2015 року. Після цієї дати вони починають використовуватися повністю або частково в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, в тому числі при переведенні невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів.
При цьому збільшення розрахункової суми (п. 2001.3 ПКУ), на яку платник податку має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні, на підставі бухгалтерської довідки законодавством не передбачено.
 

ТЕКСТ ДОКУМЕНТА
Лист ДФС від 11.02.2016 р. № 2875/6/99-99-19-03-02-15
Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо порядку обрахунку суми, на яку платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних (далі – реєстраційна сума), та збільшення такої суми на підставі бухгалтерської довідки та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування ПДВ визначено статтею 2001 Кодексу.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (зі змінами та доповненнями) затверджено Порядок електронного адміністрування ПДВ (далі – Порядок № 569), який, зокрема, визначає порядок обрахунку реєстраційної суми та проведення розрахунків з бюджетом в умовах функціонування системи електронного адміністрування ПДВ.
Зокрема, детальний порядок обрахунку реєстраційної суми та її складових наведено у пункті 9 Порядку № 569.
При обрахунку реєстраційної суми враховуються виключно дані із зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до них, митних декларацій, аркушів коригування і додаткових декларацій, а також податкової звітності з ПДВ.
Крім того, згідно з пунктом 34 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу 03.08.2015 формула (всі її складові), яка визначає реєстраційну суму, була "обнулена", за винятком окремих її складових (сума податку за виданими і отриманими податковими накладними та сума податку за митними деклараціями, аркушами коригування і додатковими деклараціями), що були сформовані починаючи з 01.07.15 р.
Після цього реєстраційну суму платників податку автоматично збільшено на:

  • суми середньомісячного розміру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців / 4 квартали (т. з. "овердрафт");
  • суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість (переплата) станом на 01.07.2015;
  • суми залишку коштів на рахунку платника у системі електронного адміністрування податку на додану вартість за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з податку за звітний (податковий) період за червень 2015 року до перерахування з електронного рахунку до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Кодексу;
  • суми від'ємного значення, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень / II квартал 2015 року.

Таким чином, збільшення реєстраційної суми платника податку на підставі бухгалтерської довідки законодавством не передбачено.
Водночас повідомляємо, що пунктом 36 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу платникам податку надано право включати на підставі бухгалтерської довідки до податкового кредиту виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 Кодексу, суми податку, сплачені (нараховані) у вартості товарів/послуг, необоротних активів, придбаних до 1 липня 2015 року, що не були включені до складу податкового кредиту до 1 липня 2015 року при придбанні або виготовленні таких товарів/послуг, необоротних активів, та/або з яких до 1 липня 2015 року були визначені податкові зобов'язання відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу у редакції, що діяла до 31 січня 2015 року, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи починають використовуватися після 1 липня 2015 року повністю або частково в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів.

Голова                                                                              Р. Насіров

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Sformirovat-nalogovyj-kredit-na-osnovanii-buxgalterskoj-spravki-nelzya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!